fbpx

O wolnej od uprzedzeń, szczerej i zdolnej do poświęceń przyjaźni!

„Powracam do Was z trzecim już tomem genialnej serii o przygodach Henryka i Bzyka, dwójki nietypowych bohaterów, którzy wbrew naturze postanowili zostać najlepszymi przyjaciółmi. Mawiają, że przyjaźń skłonna jest do największych poświęceń, więc mimo wielkiego apetytu pająk krzyżak zostaje wegetarianinem, a do swojej niedoszłej pieczeni (mucha domowa wpadła w jego sieci dawno temu i miała skończyć jako świąteczne danie) odnosi się z szacunkiem i troską, baa.. nawet dzieli z nią sieci.
〰〰〰
Nasi bohaterowie prowadzą spokojne życie w bukowym żywopłocie, lecz Bzykowi doskwiera nuda. Marzy o wakacjach i przeżyciu niesamowitej przygody.. tymczasem za przyjaciela obrał sobie grubego, leniwego pająka, któremu nie w głowie dalekie wojaże. Niespodziewanie codzienną rutynę przerywa telefon od ciotki Kasandry. Pajęczyca gotowa jest użyć wszelkich sztuczek, by zwabić w swe sidła ofiary. Z uwagi, że Henryk należy do rodziny zaprasza go (nie samego.. z przyjacielem) na mięsną pieczeń. Bzyk znudzony codziennością zgadza się na odwiedziny u żarłocznej ciotki, jednak gdy docierają na miejsce zastają potworny bałagan.. i ani śladu pajęczycy. Czyżby stało się coś złego?

Fot. Zaczytany Franek

〰〰〰
Przyjaciele są przekonani, że ciotka padła ofiarą rabunku, by odkryć prawdę gotowi są rozpocząć dochodzenie, poznać lokalnych przestępców.. i tak.. po niteczce do kłębka trafić na trop ciotki uwięzionej w gnieździe os! Naszych bohaterów czeka szalona misja z machiną latającą w tle (wynalazek słynnego Leonardo da Nici), terroryzujące okolicę rabusie, niewola oraz szaleńcze pościgi, brawurowe dialogi i niesamowite zwroty akcji.. przy których nie sposób nie śmiać się w głos! Na czytelnika czekają ekscytujące przygody, ale przede wszystkim ogrom dobrej zabawy. Myślę, że po takiej ilości przygód ich przyjaźń (mimo sprzeczek, przeciwności i drobnych wyzwisk – grubas, łajdak, leń) przeszła na jeszcze dojrzalszy poziom.. Takiej przyjaźni Wam życzę.. wolnej od uprzedzeń, szczerej, trwałej i zdolnej do poświęceń. Polecam bardzo!”
〰〰〰
Recenzja: Zaczytany Franek
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/czy-leci-z-nami-pajak/

Powrót