fbpx

„Obcy. Sekrety Greystone’ów” – co tu jest prawdą, a co jedynie złudzeniem?

„Finn, Emma i Chess Greystone’owie, to zupełnie zwyczaje rodzeństwo. Mieszkają na przedmieściach amerykańskiego miasta wraz z mamą (tatę stracili pare lat temu) i żyją swoim spokojnym, poukładanym i przewidywanym życiem. Nie wiedzą jednak, że to tylko pozory. Gdzieś, na wyciągnięcie ręki, żyje taka sama rodzina. Dzieci mają takie same imiona, daty urodzeń, a ich mama do złudzenia przypomina im ich własną. Właśnie dowiedzieli się, że ktoś porwał dzieci z tej drugiej rodziny i mama Finna, Emmy i Chessa wpada w panikę. Organizuje niespodziewany wyjazd służbowy (który wcale służbowym nie jest), zostawia dzieci pod opieką obcej kobiety, zapomina zabrać komputer oraz telefon i po prostu znika.

Fot. Mama czyta Tuwima

〰〰〰
Coś tu jest bardzo nie tak. Dzieci to czują i próbują supełek, po supełku rozwikłać tą zagadkę. Nie jest to łatwe, bo młodzieńczymi sercami targają silne emocje: strach, niepewność, obawa przed kolejną stratą ukochanej osoby. Determinacja bierze jednak górę i poddając się biegowi zdarzeń, szukają w nich maleńkich wskazówek, które pozostawiła im mama. Dokąd ich ta przygoda zaprowadzi? Czy mogą istnieć alternatywne rzeczywistości? Co tu jest prawdą, a co jedynie złudzeniem?
〰〰〰
Porwała mnie ta książka w wir zaskakujących zdarzeń, których zupełnie się po jej tytule nie spodziewałam. Jest coś w sposobie pisania autorki, w pomyśle na przedstawianie fabuły jednoczesnie z trzech różnych perspektyw, w jej dynamice, że czyta się lekko i przyjemnie. Im dalej w las kolejnych stron, tym wcale nie bliżej rozwikłania zagadki, w której rozwiązanie nie powiem angażujemy się równie mocno, co jej bohaterowie. Aż żałowałam, że nie mogłam wraz z nimi namacalnie przemierzać tajemniczych korytarzy, na końcu których czekało na nich… A to musicie koniecznie sami sprawdzić 😉 Każde z nich inne, a jednak w chwili kryzysu jednoczą swoje siły. To piękna opowieść o siostrzano-braterskiej więzi i łączących ich relacjach.”
〰〰〰
Recenzja: Mama czyta Tuwima

Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/obcy-sekrety-greystoneow/

Powrót