fbpx

Oswajamy emocje z Uczuciometrami Inspektora Krokodyla

„To kolejne dwie propozycje, dzięki którym udało nam się wyjść z ciężkiego okresu obronną ręką. Nie każdemu książki pomogą zapewne, ale my czytamy od zawsze i nie widziałam innego ratunku jak w literaturze dla dzieci.

Każdy emoludek przedstawia daną emocje opowiadając o tym co lubią, a czego nie. Cykorek trzęsie się ze strachu, Nerwa narzeka, Frasunkowi zawsze jest smutno, a Jupi skacze ze szczęścia. Krótki tekst i groteskowa ilustracja, to strzał w dziesiątkę! Szopek wyciszał się, najchętniej kręcąc uczuciometrem i opowiadając, jakie uczucia towarzyszyły mu danego dnia. Teraz ze spokojem sięgamy po rozszerzoną część, w której krok po kroku poznajemy odczucia i uczymy się ich kontrolować, razem z inspektorem Krokodylem, głównym bohaterem tej książki. Na kartach tej książki znajdziemy 10 spraw do rozwiązania. Na podstawie różnych sytuacji bohaterów, przeanalizujemy dany problem i wspólnie zastanowimy się nad rozwiązaniem. W książce opisane są również reakcje i zmiany fizyczne!

(…) Obie pozycje jakże potrzebne i wartościowej, świetnie się uzupełniające. Dla najmłodszych ta kartonowa będzie nie lada gratką! Takiej pozycji brakowało na polskim rynku wydawniczym! Brawo!”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz WSZYSTKIE UCZUCIOMETRY.

Fot. Moje czytadło

Powrót