fbpx

„Oszuści” – świetna alternatywa dla ekranów!

„Haddix świetnie podejmuje kontynuację serii od miejsca, w którym skończył się poprzedni tom. Daje oczywiście młodym bohaterom chwilę, by zebrali siłę na kolejna walkę, ale zdeterminowane dzieciaki nie zasypiają gruszek w popiele i ruszają do akcji. Jest to tym odważniejsze, że teraz już zdają sobie sprawę z tego, jak jest to niebezpieczne. A to sprawia, że i my czujemy to napięcie.

Książka spełnia wszystkie kryteria doskonałej rozrywki dla dzieciaków – ma świetnych bohaterów, nietuzinkową tajemnicę, wciągającą fabułę pełną zwrotów akcji. Angażuje czytelnika intelektualnie i emocjonalnie, a przede wszystkim sprawia, że trudno oderwać wzrok od kolejno płynących zdań. Łączy w sobie elementy kilku literackich gatunków w sposób swobodny i przemyślany, oferując świetnie spędzony czas i pozostawiając furtkę do kontynuacji opowieści.

Akcja pędzi tu w zawrotnym tempie, a jednocześnie pozwala czytelnikowi objąć jej całokształt i czuć niepokój dzieci o matki. W tym wszystkim na plan pierwszy wybija się dylemat Natalie, która w tym świecie widzi lustrzane odbicie swojego życia, a przede wszystkim realizację swoich najskrytszych marzeń – zarówno o ponownym spotkaniu z ukochaną babcią, jak i widokiem rodziców, którzy się nie rozwiedli. W takiej fantazji łatwo byłoby się zatracić.

Pod piękną okładką (jej też przyjrzyjcie się dokładnie) kryje się emocjonująca, niesamowita opowieść, która spodoba się młodszym i starszym odbiorcom i pozostawi ich w nerwowym oczekiwaniu na kolejną część serii. Świetnie łącząca napięcie, przygodę, tajemnice i realne zagrożenie, pozwalająca eksplorować równoległą rzeczywistość, którą tak wiele z naszą łączy. Doskonały dowód na to, że literatura to świetna alternatywa dla telefonu czy telewizji. Atrakcyjna, tajemnicza, wciągająca, a jednocześnie nieprzytłaczająca mnogością postaci i zawiłością fabuły. Z dumą objęliśmy książkę patronatem i będziemy polecać ją każdemu, kto zechce nas wysłuchać”.

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/oszusci-seria-sekrety-greystoneow/

Powrót