fbpx

Pamiętniki Bluebell Gadsby – mistrzowsko napisane książki

„Słodko-gorzkie jest obecnie życie rodziny Gadsby. Mijają lata, a pamięć i tęsknota po śmierci nastoletniej Iris nie mija. Zmienia jedynie swoje oblicze, z wszechogarniającej rozpaczy na uporczywe uczucie pustki i braku, które od czasu do czasu próbuje przykryć rzeczywistość. A jak to u Gadsbych, z pewnością nie wieje nudą. Nowy maleńki braciszek zmienił całkowicie dotychczasowy, dość chwiejny układ sił, przy okazji rozrzucając członków rodziny po różnych zakątkach globu. Tak się złożyło, że młodsza trójka rodzeństwa wylądowała na wsi u coraz bardziej niedomagającej babci. Bluebell, Jasmine i Twig spróbują poradzić sobie z tęsknotą za rodzicami i Dyńkiem (może nawet za Florą ;-)). Przy okazji przeżyją wiele chwil, które na nowo pozwolą im odkryć kim są.

Fot. Biblioteka małych czytaczy

〰〰〰
Można powiedzieć, że to książka o zmarłej siostrze i nowonarodzonym bracie, którym nie będzie dane nigdy się spotkać. Moim zdaniem jednak, to mocno niewystarczający opis, bo gdzieś pomiędzy jest reszta Gadsbych, ze swoimi planami, uczuciami, marzeniami i próbami poukładania na nowo świata, w którym brakuje Iris, a pojawił się Dyniek. Znajdziecie tu mnóstwo emocji, nastoletnie szybsze bicie serca, niezgodę na starość i zmiany, które ze sobą niesie, siostrzano-braterskie więzi i wiele innych mniej lub bardziej zaznaczonych wątków. Każdy ważny, każdy potrzebny.
〰〰〰
Szczerze uwielbiam tę serię. To mistrzowsko napisane książki, przy których w duszy i sercu czytelnika rozgrywa się prawdziwy emocjonalny taniec. Gorąco polecam!”
〰〰〰
Recenzja: Biblioteka małych czytaczy
Zobacz III tom – Wszystko o Dyńku

Powrót