fbpx

„Papiernik. Bajki tygrysa” – prawdziwy majstersztyk

Papiernik. Bajki Tygrysa jest bezpośrednią kontynuacją Zaklinacza tygrysów. Jeśli jednak myślicie, że obie te książki tworzą nierozerwalną całość – to uspokajam. Lektura tej wcześniejszej także jest przede mną, a zupełnie nie przeszkodziło mi to sięgnąć po najnowszą i przy tym… doskonale się bawić.

(…) Papiernik. Bajki Tygrysa jest zbiorem baśni; częściowo uwspółcześnionych, w większości jednak zachowanych w klasycznej, ponadczasowej formie. O ile mogłam mieć jakieś drobne zastrzeżenia do tekstów autora sprzed wielu lat – to teraz każda bajka, którą oferuje on czytelnikom w tej pozycji, to prawdziwy majstersztyk.

Baśnie nie są długie. Mają jednak wyraźną konstrukcję, gdzie na początku, czyli w krótkim wstępie zarysowana zostaje ich tematyka – a po właściwej opowieści, następuje trafne podsumowanie. Możecie być pewni, że w Papierniku. Bajki Tygrysa znajdziecie wiele mądrości, rozsądku oraz owoców wyobraźni. Towarzyszyć Wam będą, niemal na każdej stronie, niezwykle obrazy autora. Krajobrazy niczym ze snu, goszczące czasami bohaterów mniej lub bardziej realnych, pełnych detali, sekretów i własnych historii do opowiedzenia”.

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.

Fot. Bajkochłonka

Powrót