fbpx

„Papiernik. Bajki tygrysa” – jej piękno poruszy każde serce! 

„Jeśli cenicie oryginalne, niepowtarzalne, mądre i wartościowe książki, wypełnione ciepłem i wyjątkowymi ilustracjami to ta pozycja musi znaleźć się w Waszej biblioteczce. Książka urzeknie nie tylko dzieci i młodzież, ale także dorosłych. Wspaniale jest czytać ją wspólnie, rodzinnie.

Fot. Książki dla dzieci

Papiernik jest zbieraczem opowieści. Codziennie rano wypuszcza on w świat papierowe ptaki, które sprawdzają gdzie dzieją się cudne, warte opowiedzenia historie! Te najpiękniejsze ptaki przynoszą zapisane na papierze, z którego są zrobione, a Papiernik je sprawdza, porządkuje i wybiera te najcenniejsze. Następnie zawozi je na Targowisko Opowieści, gdzie artyści i pisarze mogą je zdobyć, by później przedstawić je nam…

W książce znajdziecie kilkanaście opowieści, których prawdy głęboko poruszą Wasze serca. Pełne magii i rąbka tajemniczości historie dotykają takich wartości jak uprzejmość, szacunek, łagodność, troskliwość, poszanowanie przyrody, życie w zgodzie. Pięknie wybrzmiewa tu uważność w życiu, ostrożność przed osądzaniem innych, strach przed tym co nieznane, niepotrzebny gniew i nieufność, zbędne kłótnie, obrażanie się… Opowieści uwrażliwiają czytelników na drugiego człowieka, pokazują, że różnice między nami są czymś normalnym, że każdy ma prawo lubić coś innego i że nie warto spełniać cudzych oczekiwań, a swoje życie przeżyć po swojemu.

Moc bajek zamknięta na kartach tej książki jest niewyobrażalna, a jej piękno poruszy każde serce! Bardzo polecam”.

Recenzja: Książki dla dzieci

Zajrzyj do książki: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/papiernik-bajki-tygrysa/

Powrót