fbpx

Pełna grozy i szybkiego tempa „Zemsta bestii”!

„Ocena na podstawie pierwszego wrażenia często jest krzywdząca i błędna. Na szczęście tzw. „efekt halo” można wymazać i spróbować od nowa. W teorii brzmi to banalnie, niestety w rzeczywistości jest dużo trudniej. Nie wystarczy bowiem zrobienie prania, ugotowanie zupy czy zorganizowanie wyprzedaży. Dotkliwie przekonali się o tym bohaterowie książki Bethany i Bestia. Zemsta Bestii. Jak zatem naprawić krzywdy i stać się lepszym?
〰〰〰
W zamian za posłuszeństwo Bestii, Ebenezer miał wszystko, czego potrzebował – nieśmiertelność, bogactwo, spokój. Jego codzienność zburzyło jednak pojawienie się Bethany, dziewczynki z sierocińca, i papugi Claudette. Zderzenie z nową rzeczywistością okazało się dla niego nieco przytłaczające. Szczególnie, kiedy nowe lokatorki zarządziły odbestwianie i zaczęły sprzedawać wyposażenie wielkiego domu. W dodatku Bethany wciągnęła Ebenezera w akcję bycia dobrym. Niestety spełnianie dobrych uczynków okazało się bardziej skomplikowane, niż przypuszczali. Jakby tego było mało, wszystkie magiczne przedmioty od Bestii, sprzedane na trawnikowej wyprzedaży, wróciły do Ebenezera, a papuga Claudette zaczęła się dziwnie zachowywać. Kiedy wszystko szło nie tak i wydawało się, że gorzej już być nie może, stało się jasne, że Bestii udało się przeżyć. Jakie plany uknuła wobec Ebenezera i Bethany?
〰〰〰
Autor po raz kolejny zaskakuje wydarzeniami, spisanymi w sposób łatwy w odbiorze. Pełna grozy i szybkiego tempa książka, funduje czytelnikom nagłe zwroty akcji, przez co czyta się ją szybko i z zapartym tchem. Barwni bohaterowie ponownie intrygują, a ich decyzje wywołują skrajne emocje. Wszyscy (no, może z wyjątkiem Bestii) wzbudzają w czytelniku szczerą sympatię. Szczególnie, kiedy na jaw wychodzą ich intencje i skrywane tajemnice. Humor przeplatany z grozą sytuacji wywołuje na przemian szeroki uśmiech i zdziwienie. Mimo absurdalności historii, ma ona wiele ukrytych przekazów. Odrzucenie, samotność i towarzyszące temu emocje, zazdrość, bezinteresowność i przyjaźń, to tylko niektóre z jej istotnych wątków.
〰〰〰
Na uznanie zasługuje również piękne wydanie książki. Twarda, kolorowa oprawa zdradza kilka szczegółów historii, zachęcając do zaglądnięcia do środka, a ilustracje Isabelle Follath zdobiące kolejne strony, dopełniają całości, podkręcając emocje.
〰〰〰
Pełna dreszczyku, humoru, ciekawych zwrotów akcji, zaskoczy nie raz i podsunie rady jak najlepsi przyjaciele. Dajcie się przenieść do specyficznego świata Ebenezera i Bethany, gdzie czeka was szalona przygoda. Możliwe, że nie ostatnia…”
〰〰〰
Recenzja: Eliza Idczak, Miastodzieci.pl

Powrót