fbpx

„Choinka. Jestem, jaka jestem” – piękna opowieść na Boże Narodzenie..

„Wszystko w tej książce układa się w piękną całość. Tekst współgra z ilustracjami i sama nie wiem, co bym wybrała, gdybym miała zdecydować, co ważniejsze. Jedno bez drugiego nie będzie tak wzruszające. Wielki szacunek dla tłumaczki, bo bez niej te treści nie chwytałyby tak za serce. A chwytają bardzo!

Jest też ważne przesłanie, właściwie wiele spraw do przemyślenia. Wizyta ludzi w lesie. Sposób myślenia o sobie. Porównywanie się z innymi. Kompleksy. Potrzeba bycia częścią wspólnoty. A to wszystko z naturą w tle, bo – jak się okazało – właśnie natura jest najmądrzejsza. Nie zastanawia się, w co wierzyć, czy wierzyć, kiedy iść do kościoła, jak zapakować prezenty i czy na pewno tych prezentów jest wystarczająco dużo.

Dla mnie jednak najważniejsze jest to, że to piękna opowieść na Boże Narodzenie, choć nie skrzą się tu lampki, brokat na bombkach i nie wypadają stosy prezentów. Można zachęcić do refleksji w tak cichy, spokojny, delikatny, choć i momentami trudny (smutny), sposób.

Jest ktoś szuka książki na sto procent wprowadzające w nastrój refleksji, wdzięczności, to jest ta książka. Już wiem, że to propozycja na lata, bo w każdym wieku znajdziemy mniej uniwersalny przekaz i ten klimat, który czasem – paradoksalnie – kompletnie umyka w pogoni za świątecznym nastrojem.”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/choinka-jestem-jaka-jestem/

Fot. Aktywne czytanie

Powrót