fbpx

„Po co te wybory?” – oniemiałam, gdy ją zobaczyłam…

„Oniemiałam, gdy zobaczyłam tę książkę. I pewnie się zastanawiacie, czy książka o wyborach może poruszać… tak, odpowiadam 3 razy tak. Więc o co tu chodzi? A no moi drodzy chodzi o nasze prawa, chodzi o świadomość, chodzi o to, by nauczyć nasze dzieci, że mają prawo do wolności, że mają prawo do przywilejów, a jednym z nich są właśnie wybory. Ale to przede wszystkim książka o rozumieniu świata, różnych systemach, które nim rządzą. O demokracji, monarchii ale też totalitaryzmie i władzy autorytarnej. O kampaniach wyborczych, obietnicach i o tym, że liczy się każdy głos. O edukacji, dyplomacji, środowisku i kulturze. O wszystkim, co nas otacza. O tym ,by bacznie przyglądać się światu, ludziom, by podróżować i doświadczać. By wyrabiać sobie własne zdanie i szanować innych.

Fot. Trzy Kropki

〰〰〰
Nie przypuszczałam, że można wydać tak piękną książkę o tym, że warto iść na wybory. Że suche hasła, nic nie znaczące definicje, banały o wolności można zamienić w historię o tym, że każdy człowiek ma moc sprawczą, że ten jeden głos naprawdę się liczy. Niezwykle symboliczne ilustracje podkreślają i dopełniają, zmuszają do zatrzymania się na chwilę i refleksji, by kolejne pokolenie wychować w świadomości, że warto… Książka będzie idealna dla dzieci powyżej dziesiątego roku życia, idealna na mądrą szkolną lekcje ale też do pogadania w domu o naszych prawach, o prawach człowieka i prawach dzieci.
〰〰〰
Jak wam się podoba takie ujęcie tematu? Koniecznie zerknijcie na ilustracje, oprócz fantastycznej kreski jest tu mnóstwo wyciętych elementów, i to właśnie one tworzą niezwykłą symbolikę tej książki. Jestem niezwykle dumna, że objęliśmy ją patronatem”.
〰〰〰
Recenzja: Trzy Kropki

Zajrzyj do książki: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/po-co-te-wybory/

Powrót