fbpx

„Podejrzany ołówek”, czyli nowe problemy w szkole Św. Rity

„W szkole Świętej Rity dla energicznych dziewcząt zaczyna się nowy semestr, a wraz z nim nowe zasady i problemy. Od tego momentu placówką będzie zarządzać nowa, wyglądająca nieco strasznie, dyrektorka Panna Wooley. Od tej pory domeną Świętej Rity będzie posłuszeństwo, uległość i przede wszystkim dyscyplina.
〰〰〰
Brzmi strasznie, mimo to już na wstępie zostaje wydany zakaz stosowania kar cielesnych, od tej pory w szkole nie będzie żadnych perfekterek oraz przewodniczących samorządu. Jednak dla Lime nie to jest najgorsze, od tej chwili nie będzie bibliotekarzy, ani kart bibliotecznych, „dziewczęta będą same brały sobie książki z półek, a po skończeniu lektury odkładały je tam z powrotem”. A więc semestr czas zacząć…
〰〰〰
Na pierwszą wycieczkę, uczennice udają się do galerii sztuki. W pewnym momencie zostaje wszczęty alarm przeciwpożarowy, w trakcie ewakuacji znika jeden z obrazów, podejrzenie pada na niegramotnego woźnego, pana Thaneta, tylko co z tym wszystkim ma wspólnego tytułowy ołówek? Kiedy do śledztwa wkracza Emily wraz z Georgem i Dafne to na pewno musi być zabawnie ale i niebezpiecznie. Po raz kolejny nie mogłam się oderwać od książki. W tym okrutnym czasie najlepiej zaczytywać się w przyjemnej lekturze. Tym co jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z pierwszą częścią, polecam jak najszybciej nadrobić zaległości.”
〰〰〰
Recenzja Jeny, co tu czytać?
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/podejrzany-olowek-sledztwa-emily-lime/

Fot. Jeny, co tu czytać?

Powrót