fbpx

Pola na wierzbowej półeczce!

„W nowej książce Gabrieli Rzepeckiej-Weiβ, jak z resztą podpowiada nam tytuł, wybierzemy się wraz z Polą na plażę. Dziewczynka tym razem przedstawi nam zasady udanego plażowania. Oj, autorce znowu udało się mnie zaskoczyć! Ja przynajmniej nie znam książek dla dzieci, które pomagają rodzicom przygotować pociechy na rodzinny plażing smażing 😉 Uważam jednak, że naprawdę warto to zrobić. Zwłaszcza kiedy zabiera się ze sobą takich dzikusów jak te moje 😉

Chociaż patrząc na to jak wyglądają dzisiejsze plaże, muszę stwierdzić, że takiej lekcji odpowiedniego zachowania przydałoby się udzielić co niektórym dorosłym. Nie każdy bowiem chyba wie, że również na plaży należy zachować choć minimum kultury. Przede wszystkim nie zagłuszać innym szumu fal ;-), a już broń Boże śmiecić! Takie oto dwie zasady mali czytelnicy poznają na kartach książki Pola na plaży. Ale nie tylko te. Zasad jest aż osiem!

Na plaży może być bowiem bardzo przyjemnie, ale i niebezpiecznie. Razem z Polą przekonujemy się jakie mogą być skutki np. nieużywania kremu z filtrem lub niepicia wody. Tak właściwie to akurat rodzice Poli doświadczają przykrości spalenia się na słońcu i odwodnienia…  Wstyd się przyznać, ale znamy to prawda?…”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/pola-na-plazy/

Fot. WierzBook

Powrót