fbpx

„Pola w lesie”- na wspólne czytanie i… grzybobranie!

„Nie biegamy w lesie sami, zawsze tylko z rodzicami – mówi jedna z siedmiu zasad zachowywania się dzieci w lesie opublikowana w najnowszej części serii książek o Poli. Książka Pola w lesie ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Dwukropek. Tatapoleca.pl objął patronatem książkę.

W tej części przygód, Pola z rodzicami jadą na wycieczkę do lasu. Dziewczynka dowiaduje się między innymi o tym, że: TYLKO BRUDASY ZAŚMIECAJĄ LASY, POŻAR ŁATWO WZNIECIĆ W LESIE, BO WIATR OGIEŃ SZYBKO NIESIE, LEŚNYCH ZWIERZĄT NIE KARMIMY, BO IM JESZCZE ZASZKODZIMY, czyli poznaje zasady odpowiedniego zachowania w lesie – takiego, które nie uprzykrza życia jego mieszkańcom. Książka jest ładnie wydana, zawiera piękne ilustracje. Nam szczególnie w treści spodobała się rola taty i mamy, rodziców, którzy są dla Poli źródłem zasad i wskazówek podczas przemierzania leśnych ścieżek.

Lato ma się ku schyłkowi, ale nadchodzi jesień, pora grzybobrania. Okazji do wybrania się z rodziną do lasu nie zabraknie. Warto wtedy pamiętać o ważnych zasadach postępowania. A najlepszą formą ich przekazania dzieciom, może być wspólna wieczorna lektura Poli. Zachęcamy.”

Recenzja: Tatapoleca.pl

Fot. Tatapoleca.pl

Powrót