fbpx

„Pola w lesie” – zasady, których nie sposób nie zapamiętać!

„Wrzesień to czas pierwszych wypraw do lasu na grzybobranie. Czy maluchy wiedzą, jak się w nim zachować, by nie zakłócać spokoju leśnym mieszkańcom? Najważniejsze zasady, które warto znać poznacie wraz z Polą – rezolutną kilkulatką, która jest bohaterką książek Gabrieli Rzepeckiej-Weiss.
〰〰〰
W najnowszej części pt. Pola w lesie dziewczynka wybiera się z rodzicami właśnie na grzyby. Już na początku wyprawy jej uwagę przykuwa tablica z obrazkami umiejscowiona na skraju lasu. Podczas wędrówki po leśnych ścieżkach tata objaśnia Poli najważniejsze reguły, których warto przestrzegać, by nie popaść w tarapaty. Bezmyślność w lesie może się bowiem bardzo źle skończyć.

Fot. Żabcia czyta

〰〰〰
Siedem zasad autorka zapisała w formie łatwo wpadających w ucho rymowanek. Tym samym szybko się je zapamiętuje. Niezmiennie treści towarzyszą cudne, kolorowe ilustracje wykonane przez Magdalenę Kozieł-Nowak. Patronat nad książką objął m.in. Związek Leśników Polskich w Rzeczpospolitej Polskiej oraz Las Polski.
〰〰〰
Seria książeczek z Polą to bardzo wartościowe czytanki dedykowane dzieciom w wieku przedszkolnym, które bardzo polecamy, bo dzięki nim Żabcia pamięta, jak zachować się w różnych sytuacjach.”
〰〰〰
Recenzja: Żabcia czyta

Powrót