fbpx

„Poławiaczka pereł” – początek fascynującej serii!

Większość ludzi czegoś pragnie. Tęsknota za czymś lub za kimś wielokrotnie popycha nas do przodu i dodaje naszym działaniom energii. Gorzej, kiedy pragnienia przysłaniają wszystko inne. Stają się obsesją, od której trudno oderwać myśli i równolegle prowadzić normalne życie.

Poławiaczka pereł. Legenda o źrenicy oka to powieść Karin Erlandsson z hipnotyzującą okładką Sami Saramaki i zarazem pierwsza część fascynującej serii! Nakładem Wydawnictwa Dwukropek ukazuje się corocznie wiele doskonałych historii przygodowych, a ta ostatnia premiera jest tego doskonałym przykładem (…)

Główną bohaterką książki jest dziewczynka o imieniu Miranda. Jej wiek nie jest sprecyzowany, ale można odczuć, że to ktoś na pograniczu bycia dzieckiem, a dorosłym. Mirandą jest poławiaczką pereł. Uważa się za specjalistkę w swojej dziedzinie. W Południowym Mieście Portowym zawsze ma najbardziej imponujące zbiory i wynajduje najciekawsze okazy. Dziewczynka sama dba o siebie, po tym jak jej tato zaginął podczas poszukiwania tajemniczej perły o nazwie Źrenica Oka. Miranda pogodziła się ze stratą i żyje, czerpiąc szczęście z nurkowania w ciepłych, morskich wodach.

Wszystko się zmienia, kiedy zostaje wydane królewskie obwieszczenie. Każdy, kto odnajdzie Źrenicę Oka, otrzyma wielokrotną równowartość jej wagi w złocie. Poza tym, będą śpiewać o tym śmiałku pieśni i… już nigdy nie będzie on niczego pragnął. Jest jednak pewne niedopowiedzenie. Do tej pory każdy, kto wyruszył na poszukiwania tej perły, nigdy już z tych poszukiwań nie powrócił lub odmienił się o 180 stopni.”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/polawiaczka-perel-legenda-o-zrenicy-oka/

Fot. Bajkochłonka

Powrót