fbpx

Powrót do nieprzewidywalnego świata Greystone’ów!

„I ponownie za sprawą rodzeństwa Greystone’ów trafimy do… No właśnie gdzie? Najlepszym określenie byłaby równoległa rzeczywistość. Świat prawie identyczny z tym, w którym żyją Finn, Emma i Chess, choć jak się okaże w pierwszej części, to nie do niego należą. Tylko do tego drugiego, dziwnego, nieznanego, pełnego przemocy i obłudy, w których uwięziona zostaje ich mama i mama Natalii z tej lepszej rzeczywiści. Wiem, trochę można się pogubić. 😉 Nawet sami bohaterowie mają z tym problem, aby odróżnić jeden świat od drugiego, bo ludzie w nich żyjący są prawie identyczni. Prawie. To słowo stanowi ważny klucz do całej historii.

Fot. Mama_czyta_tuwima

〰〰〰
W drugiej części powieści będziemy śledzić poczynania rodzeństwa i ich przyjaciółki Natalii, którzy po zniszczeniu bramy łączącej te dwa wymiary, pragną odnaleźć inne przejście i do niego wrócić, aby uwolnić z niego swoich bliskich. Udaje im się ta sztuka i trafiają do domu Natalii, w sam środek pewnej intrygi, której staną się współuczestnikami. Czy tym razem uda mi wyjść cało z opresji?
〰〰〰
Przed Wami pasjonująca opowieść o sile rodzinnych więzi, którym nawet mierzenie się z przeciwnościami losu rodem z science-fiction nie jest straszne. Wielka jest miłość i troska, jaką obdarzają się wzajemnie tak zupełnie różni od siebie Finn, Emma i Chess. Ale te różnice są jak elementy w jednej układance, wzajemnie się dopełniają i stanowią klucz do rozwiązania zagadki, w którą wplątała się ich mama i oni sami. To również opowieść o rodzącej się przyjaźni i przemianie, jaka zachodzi w dzieciach w obliczu grożącego im wspólnego niebezpieczeństwa. Jedno Wam mogę zagwarantować – nudno nie będzie. To powieść pełna emocji, intrygujących wydarzeń i zaskakujących zwrotów akcji. Czekam niecierpliwie na trzecią część!”
〰〰〰

Recenzja: Mama_czyta_tuwima

Seria: Sekrety Greystone’ów
Tom 1 – Obcy. Sekrety Greystone’ów
Tom 2 – Oszuści. Sekrety Greystone’ów

Powrót