Przegląd Uczuciometrów – który odpowiedni dla jakiego wieku
„Tych Uczuciometrów jest już całkiem sporo, bo aż trzy części po polsku. W związku z premierą najnowszej, czyli tej małej Mój pierwszy Uczuciometr, postanowiłam pokazać wszystkie. Różnią się dedykowanym wiekiem, wielkością i oczywiście zawartością. Choć wspólnym mianownikiem są: Inspektor Krokodyl, Emoludki, które przybliżają nam tematy dziecięcych emocji i sam Uczuciometr (…)
Wydaje mi się, że dopiero teraz mamy komplet i zaopiekowane wszystkie emocje. Mam na myśli wiek, dla którego dedykowane są poszczególne książki.
- Wychodząc od tej kartonowej Mój pierwszy uczuciometr, myślę, że ona jest dla dzieci dwu i trzyletnich.
- W drugiej części, czyli Rozśpiewanych emocjach mamy już znane postacie, a oprócz piosenek są też rozkładówki (ilustracje na całą stronę), o których można opowiadać. I pamiętajcie o piosenkach na YT, zatem celuję w wiek 3-4 lata.
- I w końcu te najgrubsze Uczuciometr Inspektora Krokodyla, w którym mamy bardzo dużo informacji, są też historyjki i konkretne przykłady. Choćby o tym, jak zachowuje się nasze ciało, gdy przeżywamy poszczególne emocje. Tutaj właśnie pięcio, sześcio i siedmiolatki będą najbardziej zadowolone.”
Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.