fbpx

Przygodowcy ruszają do Egiptu!

„Lara, Rufus i Tom znów mają spędzić razem trochę czasu, tym razem pod opieką wuja Lary, ponieważ jej mama musi pilnie wyjechać w sprawie wykopalisk. Szybko się jednak okaże, że wuj nie do końca jest odpowiednim opiekunem, a w ręce dziewczynki trafią gromadzone przez niego pamiątki po jej tacie. Tajemnicze listy zmobilizują całą grupę do wyprawy do Egiptu, gdzie czyhać będzie na nich cała masa niebezpieczeństw.

Fot. Zaczytasy

Wydaje się, że przygoda w tomie drugim jest znacznie bardziej spektakularna, zważywszy na wybór miejsca akcji. A także jeszcze bardziej niebezpieczna, tym bardziej że dzieciaki znajdują się w zupełnie obcym kraju. I choć wszystko to wydaje się zupełnie niewiarygodnie, wartki nurt opowieści porywa czytelnika od pierwszych stron i gwarantuje dobrą zabawę.

Młodzi bohaterowie, którzy nadają ton opowieści, są sympatyczni i różnorodni, zatem każdy może znaleźć kogoś, z kim poczuje się najbardziej związany. Za to podoba mi się, że choć nie są idealni, uczą się ze sobą współpracować i każdy wnosi do grupy coś wartościowego. Żadne z nich nie rozwiązałoby zagadki w pojedynkę, ale wspólnie mogą więcej. Ich relacje zmieniły się od poprzedniej przygody, znają się lepiej i bardziej na sobie polegają. A jednocześnie sporo świeżości wnosi tu miejscowa dziewczynka, która dołącza do przyjaciół i pomaga w ich misji”.

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/swiatynia-skarbow-przygodowcy/

Powrót