fbpx

Przyrodnicza wycieczka z „Mapą skarbów”!

„Pewien leniwy, spokojny poranek przerodził się za sprawą mamy w wielkie wydarzenie! Rodzice postawili zabrać swoją córeczkę do… krainy fantazji i to z wyjątkową mapą skarbów. Plecaki pełne prowiantu spakowane, rowery naszykowane, więc można ruszać na przygodę!

Pierwszy przystanek na mapie to park i znajdujący się w nim punkt, gdzie do woli można malować kredą. Powstało tu wyjątkowe, rodzinne dzieło. Każdy miał ochotę przetestować dżunglowy labirynt, nawet dorośli bawili się wyśmienicie. Potem czekała malownicza ścieżka, wśród pięknych zlanych słońcem pól, a kolejnym celem stał się las. To właśnie w nim, przy źródełku znajdował się następny punkt z mapy. Odnaleziona w nim moneta zainspirowała rodzinę do stworzenia jej historii! Piękne i okazałe brzozy zachęciły wycieczkowiczów do drzewoterapii, która może przynieść ukojenie skołatanym nerwom, pozytywnie wpływać na samoocenę, wspomagać koncentrację i kreatywność. To kolejny krok dla zdrowia. Na drodze było ich dużo więcej! Macie ochotę poznać je wszystkie? Jesteście ciekawi jakie jeszcze niespodzianki czekały na rodzinę? I jeszcze jedno – skarby! Cóż to byłaby za wyprawa z mapą skarbów bez skarbów…

Fot. Książki dla dzieci

Zapowiadający się z pozoru nudny dzień zamienił się w fantastyczną, pełną perypetii i emocji przygód. Książka udowadnia, że naprawdę niewiele potrzeba by sprawić radość bliskim. Mapa skarbów jest idealnym „przepisem” na piękne chwile w towarzystwie ukochanych osób. Dla dzieci najcenniejsze są wspólne chwile i pokazanie mocy wyobraźni, a nie otaczające nas zewsząd najnowsze gadżety. Budowanie pięknych relacji i ciepłych wspomnień z dzieciństwa to najpiękniejsze co możemy ofiarować bliskim. Ta opowieść inspiruje do zachwytów nad małymi rzeczami, skłania również do refleksji – tak niewiele potrzeba, by być szczęśliwym i mieć wspaniałe życie.

Cudna, wartościowa książka! Inspiruje i czaruje. Bardzo się cieszę, że mogę jej patronować. Polecam z całego serca”.

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/mapa-skarbow/

Powrót