fbpx

Qlturka.pl o naszych niezwykłych zagadkach kryminalnych!

Opowiadanie jest trudną formą literacką. A jeśli dodatkowo mamy do czynienia z opowiadaniem kryminalnym, to już w ogóle wyższy poziom. W krótkim tekście musi zmieścić się bowiem wartka akcja, zaciekawienie, zaskoczenie i rozwiązanie. Dlatego z obawą, ale i nieśmiałością zabarwioną zaciekawieniem, sięgnęłam po zbiór „Tuzin tajemnic. 12 niezwykłych zagadek kryminalnych”. Czy te obawy były uzasadnione?

Dwanaście opowiadań kryminalnych, w których rolę głównych detektywów grają bardzo młodzi ludzie, niejednokrotnie dzieci, które przypadkowo zostają uwikłane w jakieś sekrety.

Ciemnoskóra dziewczynka rozwiązująca zagadkę „sypialni śmierci”; przyjaciółki należące do zespołu śledczego, jeden z potomków zmarłego, rozwiązujący zagadkę tajemniczej śmierci jego brata podczas odczytywania testamentu; dzieci poszukujące psów zaginionych w tajemniczych okolicznościach; Susan i Ben, ciężko pracujący dla złośliwego artysty, któremu ciągle życzą śmierci, a gdy ów ginie, szukają odpowiedzi, dlaczego; pomocnica fryzjera Angelika, próbująca dociec, kto zabił jej pracodawcę; pracownice Domu Sinclaire w akcji; mały recepcjonista w nawiedzonym hotelu, drążący jego tajemnice…”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/tuzin-tajemnic-12-niezywklych-zagadek-kryminalnych/

Powrót