fbpx

„Ra Wszechmocny. Kot detektyw” – kryminał dla dzieci, który wciąga i rozśmiesza

RA Wszechmocny. Kot detektyw to napisana z dowcipem kryminalna historia dla dzieci. Jest w niej wartka akcja, ale również ciekawe, wciągające opisy przygód bohaterów. Warto dodać, że powieść jest żartobliwa, co zwykle bardzo podoba się młodym czytelnikom, którzy szukają często dowcipu w historiach tego typu. Dodatkowym atutem jest to, iż czytelnik może się sporo dowiedzieć z książki o samym Egipcie, nawet i jego historii. (Często właśnie w taki sposób młodzi czerpią wiedzę o świecie, innych krajach czy o historii właśnie… )

Warto zwrócić uwagę również na rysunki, znajdujące się w książce autorstwa Amy Butler Greenfield. Ilustracje do książki wykonała Sarah Horne i choć są one pozostawione w brawach czarno białych, to jednak podobają się odbiorcom. Sam kot, skarabeusz, ale i pozostali bohaterowie książki RA Wszechmocny. Kot detektyw mają charakter i widać to również na grafikach ilustratorki.

Książka liczy sobie ponad 270 stron. Z pewnością będzie świetną lektura dla młodych czytelników, którzy potrafią już czytać. Czcionka jest dosyć duża, dlatego dobrze się książkę czyta zwłaszcza wieczorami, a dziecko po lekturze poczuje się na pewno dumne, iż ją przeczytało samodzielnie. Jednak będzie też doskonałą propozycją na wspólne wieczorne czytanie z rodzicem czy opiekunem! Książka ma twardą oprawę i bardzo ciekawą, zachęcającą kolorową okładkę z wizerunkiem głównego bohatera, który od razu się czytelnikowi spodoba! RA Wszechmocny. Kot detektyw przełożyła Katarzyna Biegańska i przekład jej czyta się naprawdę dobrze, biorąc pod uwagę zwłaszcza to, iż odbiorcą jest dziecko. Prosty język, a jednak bogate słownictwo, pozwala na to, by czytać z zainteresowaniem, a w tym samym czasie również uczyć się nowych zwrotów.

Myślę, że przygody bohaterów książki RA Wszechmocny. Kot detektyw zainteresują czytelnika, zwłaszcza takiego, który szuka dowcipnych historii. Dużą zaletą jest ciekawy kryminalny główny wątek i zagadka, którą nie jest zbyt łatwo rozwiązać… Bardzo polecam wszystkim, którzy szukają interesującej powieści kryminalnej dla młodego czytelnika!”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.

Powrót