fbpx

Recenzja książki ,,Tata Oli już nie chce być dorosły”

Twórcami ,,Tata Oli już nie chce być dorosły” są Thomas Brunstrom oraz Thorbjorn Christoffersen, którzy tworzą bardzo udany duet autora i ilustratora. Thorbjorn Christoffersen jest również znanym scenarzystą oraz reżyserem filmów animowanych, chociażby ,,Romana Barbarzyńcy”.

,,Tata Oli już nie chce być dorosły” jest jedną z wielu części serii o dziewczynce Sally (w polskiej wersji – Oli) oraz jej nieokrzesanym tacie! Wydawnictwo Dwukropek nazwało ten cykl ,,Tata i małolata” i już wkrótce planuje wydać także kolejne części! Najnowsza książka rozpoczyna się od trudnych chwil, czyli odrabiania zadania domowego. Nastał już późny wieczór i zostało niewiele czasu na zabawę. Ola chce zbuntować się i pójść później spać, żeby mieć chwilę dla siebie. 

,,- Jenyyy. To okropne być dzieckiem! Ciągle trzeba odrabiać lekcje i chodzić wcześnie spać, i kąpać się, i w ogóle robić same nudne rzeczy. I zawsze trzeba słuchać dorosłych – mówi rozgoryczona Ola.”

Tata jednak wpada na pewien pomysł. Nazajutrz mają zamienić się rolami, teraz dorosły będzie dzieckiem, a dziecko zmieni się w dorosłego.

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.

Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/tata-oli-juz-nie-chce-byc-dorosly/

Fot. Bajkochłonka

Powrót