fbpx

Rozwiązuj zagadki z Lottie Lipton!

„To seria skierowana do fanów powieści detektywistycznych, którzy nie stronią od zagadek, szyfrów i logicznego myślenia. Od czasu śmierci rodziców, 9-letnia Lottie zostaje pod opieką wuja Berta, kustosza egipskich zbiorów w londyńskim British Museum. Niezwykłe przygody, ekscytujące zagadki i eksponaty liczące setki lat na dobre wpisały się w jej codzienność.
〰〰〰
Zwój z Aleksandrii

Fot. Zaczytany Franek

Lottie uwielbia księgozbiór znajdujący się w londyńskiej bibliotece. Niestety żądny pieniędzy dyrektor pragnie sprzedać jego sporą część. Legenda głosi, że Król Jerzy, który podarował muzeum swoje zbiory zawierała zwój z Biblioteki Aleksandryjskiej. Niestety został on odpowiednio ukryty i zabezpieczony. Odnalezienie eksponatu sprzed 2000 lat ocaliłoby bibliotekę przed zachłannością dyrektora. W końcu to ważna część historii zabezpieczona dekretem, który głosi, że księgi podarowane przez króla muszą pozostać w całości. Nasi bohaterowie prowadzeni licznymi wskazówkami docierają do tajnych przejść i tuneli. Czy odnajdą skarb króla? Sprawdźcie 🙂
〰〰〰
Egipskie zaklęcie
Egipcjanie wierzyli, że po śmierci bóg Ozyrys zmusza zmarłych do ciężkich prac. Z obawy chowano w ich groby magiczne uszebti, posążki gotowe przejąć służebne męki zmarłego. Do British Museum zostaje przesłany sarkofag z mumią i maleńkimi uszebti w środku. Niespodziewanie Lottie podejmuje się odczytu zaklęcia, które sprawia, że laleczki ożywają siejąc spustoszenie w muzealnych salach. Lottie, wujek Bert i Reg ruszają za nimi w pościg. Biegające po korytarzach posążki dają mocno popalić. Czy uda się zdjąć czar zanim zniszczą cenne zbiory?
〰〰〰
Świetna seria, która angażuje małych czytelników do wspólnej zabawy. Prowadzeni licznymi wskazówkami, matematycznymi działaniami i szyframi wspólnie docieramy do rozwiązania zagadek z przeszłości. Przy niektórych trzeba się nieźle nagłowkować 😉 Bardzo polecam. W szczególności do samodzielnej lektury”.
〰〰〰
Recenzja: Zaczytany Franek

Powrót