fbpx

Rozwiązuj zagadki z Lottie Lipton!

„Cała przygoda rozgrywa się jednak w dość nietypowym miejscu a mianowicie w British Museum. Zapraszam Was w zagadkowy świat młodej pani detektyw – Lottie Lipton. Dziewczynka po śmierci swoich rodziców (archeologów) mieszka wraz z wujem we wspomnianej instytucji. Można powiedzieć iż muzeum jest jej DOMEM i to naprawdę ekscytującym.
〰〰〰
Tajemnicze zniknięcie eksponatu! Niby wydaje się standardową sytuacją w historiach detektywistycznych. Tym razem sprawa dotyczy egipskiego posążka – KOTA. Kto dokonał tak zuchwałego czynu? Sprawa nie jest oczywista a do rozwiązania nasi bohaterowie dojdą za sprawą specjalnych, zaszyfrowanych wiadomości. Opowieść aktywizuje czytelnika do podjęcia próby rozwikłania zagadki, nie jest on wyłącznie biernym czytelnikiem lecz kompanem Lottie Lipton. Dynamiczna akcja, ciekawe postacie, zabawne ilustracje, jeśli jeszcze zastanawiasz się nad wyruszeniem w podróż z 9 letnią Brytyjką to nie zwlekaj! Lottie Lipton. Klątwa egipskiego kota gwarantuje niezapomniane wrażenia oraz rozbudzi w Tobie detektywistyczną naturę. Na jesienne wieczory będzie to najlepsza opcja, aby przezwyciężyć nudę.
〰〰〰

Fot. Rozbiegany Belfer

Lottie Lipton zaprasza nas na kolejną przygodę! Tym razem śledztwo dotyczy niesamowitego Trójzębu Neptuna, na którego chrapkę ma pewny złoczyńca. Podążając za wskazówkami bohaterka wraz ze swoim wujem i dozorcą z British Museum próbują dotrzeć do skarbu przed oprawcą. Zadanie nie jest proste a nawet okazuje się niebezpieczne. Czy naszym przyjaciołom uda się osiągnąć zamierzony cel?
〰〰〰
Przygody Lottie Lipton. Sekrety kamienia to aktywny czas spędzony z książką. Czytelnik ponownie musi pomóc dziewięcioletniej dziewczynce rozszyfrować pozostawione wskazówki. Historia detektywistyczna nie tylko bawi, ale również uczy. Na końcu znajdziemy specjalny słowniczek tłumaczący nowe, nieznane pojęcia oraz zbiór najważniejszych faktów i ciekawostek. Gotowi na kolejną niesamowitą przygodę? Lupki w dłoń i do dzieła!”
〰〰〰
Recenzja: Rozbiegany Belfer

Powrót