fbpx

Seria detektywistyczna ze szczyptą historycznych ciekawostek w tle!

„Chcielibyście móc spacerować po wielkim muzeum bez ograniczeń zarówno w dzień jak i w nocy? To mogłoby być ciekawe… Pewna rezolutna dziewczynka z dziś prezentowanych książek ma taką możliwość! Wraz z wujem mieszka w Muzeum Brytyjskim w Londynie i jak się pewnie domyślacie, fakt ten generuje niezwykłe przygody.
〰〰〰
W tomie pierwszym Lottie bierze udział w wernisażu organizowanym przez wuja, którego punktem kulminacyjnym ma być odkrycie gabloty ze Złotym Kotem z Egiptu. Niestety po podniesieniu płachty okazało się, że eksponat zniknął! Zrzędliwy dyrektor muzeum dał im godzinę na odnalezienie kota, w przeciwnym razie stracą miejsce zamieszkania. Lottie wraz z wujkiem i woźnym Regiem szybko zabierają się do pracy i równie szybko odnajdują zwój papirusu z tajemniczą zagadką, która ma przybliżyć ich do rozwiązania sprawy zaginionego kota.
〰〰〰
Z kolei tom drugi zaczyna się włamaniem do muzeum! Po przybyciu na miejsce wtargnięcia, Lottie, wuj Bert i woźny Reg znajdują na Kamieniu z Rosetty tajną wiadomość, która ma ich doprowadzić do legendarnego Trójzębu Neptuna. Drogę do celu będzie utrudniał im słynny złodziej Bill Bloomsbury oraz stres związany z ultimatum postawionym przez dyrektora muzeum.
〰〰〰
Książek nie trzeba czytać po kolei, każdy może wybrać to, czym bardziej się interesuje. Warto wspomnieć, że autor co chwilę zachęca młodego czytelnika do rozwiązywania zagadek wraz z Lottie! Dzięki temu możemy poznać zasady działania Kodu Cezara, alfabetu Morse’a czy spróbować odczytać szyfr zapisany wspak z pozamienianymi samogłoskami na cyfry. Jeśli szukacie przyjemnych, bezpiecznych, wciągających, detektywistycznych książek ze szczyptą historycznych ciekawostek w tle, do tego w świetnej cenie, ta seria może okazać się strzałem w dziesiątkę! Nie bez powodu jej patronuję :-)”
〰〰〰
Recenzja: Moje dziecko się nudzi

Fot. Moje dziecko się nudzi

Powrót