fbpx

„Sir Borys Krzepki i kapryśna królewna” – biję brawo!

Poznaj Sir Borisa, najodważniejszego, najprzystojniejszego i najsilniejszego rycerza w całym królestwie! To była po prostu cudowna książka. Już dawno się tak nie uśmiałam podczas lekturyKsiążka w całości skupia się na Sir Borysie – najlepszym, najodważniejszym rycerzem w królestwie (spójrz tylko na jego nagrody i jak fantastycznie wygląda, nie wspominając o wszystkich kochających go kobietach). Ale ma problem z pewną księżniczką Ecie-Pecie. Widzimy, jak rycerz rzuca się dzielnie jej dzielnie na ratunek za każdym razem, gdy myśli, że ma nagły wypadek, ale czy naprawdę? A może jest tylko tak bardzo rozpieszczona i ma swoje kaprysy? 

Fot. Paulina Kaleta

Uśmiałam się tez widząc, jak rycerz chodzi wszędzie w swoim błyszczącym stroju, ale z bardzo obcisłymi dżinsami i bardzo nowoczesnymi tenisówkami. Zaśmiałam się jeszcze mocniej, gdy później nawet w takim stroju jedzie nad morze. Po prostu uwielbiam, gdy autorzy wybierają zakończenie, którego większość by nie wybrała ze względu, iż jest to książka dla dzieci . Więc biję brawo! To było zdecydowanie najlepsze zakończenie tej historii .

Chociaż ta lektura to bajka, ze smokami, ogrami, rycerzami, księżniczkami, bajecznymi końmi, zawiera również nowoczesne przedmioty. Na przykład widzimy rycerza Borysa i jego konia na bardzo nowoczesnym skuterze, mamy również wzmiankę o telefonach (naprawdę, dlaczego rycerz go nie ma!), widzimy samoloty/helikoptery i o wiele więcej! I oczywiście, że książka jest jeszcze bardziej niesamowita dzięki ilustracjom Becky Moor! Gorąco polecam.”

Recenzja: Paulina Kaleta, Reading my love
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/sir-borys-krzepki-i-kaprysna-krolewna/

Powrót