fbpx

„Sir Borys Krzepki i kapryśna królewna” – świetnie zilustrowana rymowana opowieść!

„Sir Borys Krzepki był najdzielniejszym rycerzem na świecie. Bez problemu rozprawiał się z trollami i łotrami, a dzięki swojej sile i dobremu sercu zdobył tytuł Rycerza Roku. Pewnego dnia otrzymał list z prośbą o szybką pomoc. Królewna Ecie – Pecie potrzebowała ponoć ratunku, więc Borys bez chwili wahania pogalopował z odsieczą. Na miejscu bardzo się zdziwił, bowiem rozkapryszona dziewczyna wcale nie była więziona przez potwora, miała jedynie sprzątnąć swój pokój… Po kilku dniach rycerz otrzymał kolejny list od tej samej księżniczki. Tym razem straszna wiedźma miała ją więzić. Borys ruszył co tchu na pomoc, ale znowu bardzo się zezłościł, bo okazało się, że Ecie – Pecie nie chciała drugi raz założyć tej samej sukni balowej… Po pewnym czasie nadeszła trzecia prośba. Tym razem u księżniczki grasowała straszna bestia, z którą mógł rozprawić się tylko rycerz. Niestety i tym razem było to kłamstwo…

Fot. Książki dla dzieci

Borys nie miał już sił na wyssane z palca problemy kapryśnej królewny i wziął wolne. Niestety znowu dostał wiadomość od dziewczyny, ale tym razem postanowił ją zignorować i zająć się realizacją własnych marzeń! A jakich? O tym koniecznie musicie przekonać się sami. Będzie plaża, morze i miłość!

Książka aż kipi od humoru, a fabuła napisana jest w formie rymowanego wiersza, przez co świetnie wpada w ucho i czyta się ją przyjemnie. Opowieść udowadnia, że warto zamienić narzekanie w docenianie i pokazuje do czego może prowadzić kłamstwo. Bardzo polecamy!”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.

Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/sir-borys-krzepki-i-kaprysna-krolewna/

 

Powrót