fbpx

Słodko-gorzkie, ciepłe, rodzinne 'Pamiętniki Bluebell Gadsby’

„Słodko – gorzkie, ciepłe, rodzinne, ale za razem trudne, wzruszające, bardzo emocjonalne, momentami zabawne, chwilami nie do przejścia bez fontanny łez – takie są właśnie książki wchodzące w skład serii Pamiętniki Bluebell Gadsby. Wzruszająca opowieść o codzienności rodziny Gadsby, widziana oczami trzynastoletniej Bluebell wstrząśnie wami, jednocześnie zachwycając i zapadając w pamięć. W tej rodzinie nic nie jest takie, jakie powinno być. Trudno się zresztą dziwić. Trzy lata wcześniej, w Wigilię zmarła Iris – bliźniaczka Bluebell. Ta strata diametralnie zmieniła każdy aspekt ich dotychczasowego życia. I nadal, mimo upływu lat trudno im się z nią pogodzić. Codzienność jednak coraz śmielej domaga się swoich praw…

Fot. Biblioteka małych czytaczy

〰〰〰
Pierwsze miłości, kłótnie, rodzicielskie wzloty i porażki, plany i marzenia. Problemy szkolne, rówieśnicze i te domowe wypełnią kolejne strony tych książek. Jednak, co najważniejsze opowieścią zawładną charaktery – czwórki rodzeństwa, ich rodziców i przyjaciół. Każdy inny, każdy wyjątkowy. Mistrzowsko rozpisane, perfekcyjnie zaplanowane. Postacie skrojone tak dobrze, że czytając odnosi się wrażenie, jakbyśmy je dobrze znali. Ich temperamenty mieszają się i wzajemnie podsycają płonący w nich żar. Obok tylu emocji, humoru słownego i sytuacyjnego oraz wzruszeń po prostu nie sposób przejść obojętnie.
〰〰〰
Książki będą doskonałą lekturą dla nastolatka, jak i dorosłego. Przygodę z tą rodziną warto zacząć od początku i obserwować, jak zmieniają się ich losy. Jestem przekonana, że nie będziecie się od nich w stanie oderwać. Gorąco polecam!”
〰〰〰
Recenzja: Biblioteka małych czytaczy

SERIA: Pamiętniki Bluebell Gadsby
Tom 1- Czas po Iris
Tom 2 – Miłość Flory

Powrót