fbpx

Sprzątanie zabawek może być.. dobrą zabawą :-)

„Podłoga w pokoju Tosi i Julka cała była w klockach, kredkach i torach kolejowych. Dzieci się świetnie bawiły, więc nie zwracały uwagi na bałagan. Gdy po obiedzie wróciły do pokoju, chciały zacząć malowanie farbami, ale wtedy rodzice powiedzieli, że najpierw muszą sprzątnąć zabawki. Tosia od razu zabrała się za zbieranie kredek, ale Julek nie chciał sprzątać, on od razu chciał zacząć się bawić. Wtedy tata pokazał dzieciom, że sprzątanie też może być świetną zabawą.
〰〰〰
(Nie) tacy sami to jedna z moich ulubionych serii książkowych dla dzieci, dlatego jestem przeszczęśliwa, że mogłam objąć patronatem medialnym najnowszą część. Serię uwielbiam za ciekawą i wartościową treść, ale także za poruszane tematy. Każdy jest ważny i potrzebny. U nas akurat nie ma problemu ze sprzątaniem zabawek (to w dużej mierze zasługa żłobka 🙂 , ale wiem, że w wielu domach jest.
〰〰〰
Ta książka pokazuje dzieciom, że trzeba po sobie sprzątać, ale że to nie musi być przykry obowiązek, ale może być dobra zabawa. Bardzo mi się podoba takie podejście do tematu, jest lekko, zabawnie i bez moralizowania. Polecam Wam serdecznie wszystkie części, a tę szczególnie.”
〰〰〰
Recenzja: Mali czytelnicy
Zobacz książkę:
https://dwukropek.com.pl/ksiazki/tosia-i-julek-sprzataja/

Powrót