fbpx

„Strażnik klejnotu” – podróże w czasie i niezwykłe sploty wydarzeń

„Niemal 500 stron pełnych emocjonującej fabuły, częstych podróży i niezwykłych splotów wydarzeń. Takiej książki, której akcja dzieje się w tak wielu CZASACH, jeszcze nie czytaliście! Strażnik Klejnotu jest powieścią napisaną przez Katarzynę Rygiel. Muszę przyznać, że dawno nie miałam do czynienia z książką, do której przygotowano tak solidny research! Ilość pracy włożona w tę pozycję sprawia, że czyta się ją z wielkim zainteresowaniem, ogromnie nabierając przy tym apetytu na spacer… warszawskimi ulicami!

Fot. Bajkochłonka

Ja także wykorzystałam miasto, które autorka uczyniła właściwie jednym ze swoich głównych bohaterów. Wybrałam się pod Muzeum Fryderyka Chopina, mieszczącym się na ceglanym wzniesieniu Pałacu Gnińskich przy ulicy Okólnik 1. Dlaczego akurat tam? Ponieważ jest to miejsce, od którego zaczyna się najbardziej kluczowa część fabuły i w zasadzie także, gdzie większość wątków się później zamyka.

Strażnik Klejnotu to opowieść o dwójce dwunastolatków – Feliksie i Uli, którzy choć chodzili do tej samej klasy, zupełnie się nie lubili. Chłopiec uważany był za kosmitę – takie nosił też niechlubne przezwisko. ,,Zapracował” na nie rozległą wiedzą, nie odpowiadaniem na zaczepki i miłością do swojego dziadka. Feliks czuł się inny. Samotnie spędzał przerwy, znosił złośliwości rówieśników i… zaciskał zęby. Potrzeba należenia do jakiejś grupy wśród nastolatków oraz akceptacja kolegów jest dla młodych ludzi niezwykle ważna. Warto mówić o tym jak niesprawiedliwe jest ocenianie innych tylko ze względu na ich wygląd, ambicje, status społeczny czy np. pochodzenie. Ta książka doskonale omawia to zagadnienie i pozwala je zrozumieć z różnych perspektyw.

Fot. Bajkochłonka

Wiele zmienia się w relacji dzieci, kiedy dostają one pewne szkolne zadanie do wykonania. Muszą pracować w parach i udać się, właśnie razem, do wspomnianego powyżej muzeum.”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkęhttps://dwukropek.com.pl/ksiazki/straznik-klejnotu/

Powrót