fbpx

„Szalona gra..” – odczarowujemy zasypianie ;-)

„Franek i Felek to bracia. Zawsze są pełni energii i chętnie spędzają czas na wspólnej zabawie. Mniej chętnie dają się zagonić do łóżka – w końcu każdego dnia jest tyle ciekawych rzeczy do zrobienia. Właśnie dlatego rodzice chłopców wymyślili ciekawą zabawę, która nie tylko jest dla całej rodziny źródłem ogromnej uciechy, ale także stała się sposobem na przyjemne pożegnanie kończącego się dnia. Zachęcając chłopców do powtarzania różnych czynności, wspólnie skaczą na jednej nodze, próbują polizać się po brzuchu, robią fikołki i… udają ośmiornicę w kąpieli, ścigają się w ubieraniu piżamy i śpiewają przy myciu zębów. Wszystko po to, by przygotowania do snu upłynęły w ciepłej, pełnej radości, rodzinnej atmosferze. Z jakim efektem? Sprawdźcie sami!

Szalona gra w rób to, co ja to książka o prostej fabule, która zaprasza dzieci do przemiany wieczornych przygotowań do snu w pełną radości zabawę. Aktywności, proponowane przez autorkę, łączą prostą gimnastykę ze szczyptą wygłupów, wplatając we wszystko czynności składające się na wieczorną toaletę. Wszystko zaś ubrane zostało w rymy oraz absolutnie przeurocze i niezwykle dynamiczne ilustracje.

Całość zaś jest naprawdę udana i z pewnością jest ciekawą propozycją do wprowadzenia nowych wieczornych rytuałów, które pomogą spożytkować nadmiar energii i pozwolą zaprosić do przygotowań do snu nawet najbardziej żywiołowego kilkulatka. Róbcie wspólnie śmieszne miny, udawajcie ulubione zwierzęta, spróbujcie zaklaskać stopami, by za chwilę zamienić wieczorną kąpiel w szaloną zabawę, a mycie zębów w niezwykłą przygodę. Jestem pewna, że wspólnie z Frankiem i Felkiem nie tylko odczarujecie zasypianie, ale także zacieśnicie rodzinne więzi i spędzicie razem miło czas!”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/szalona-gra-w-rob-to-co-ja/

Fot. Czytelnicze podwórko

Powrót