fbpx

„Szalona gra w rób to, co ja..” – jak nakłonić dzieci, by ochoczo ruszyły do spania?!

„Jestem ciekawa o której Wasze dziecko chodzi spać? 😉 Zdaję sobie sprawę, że w wakacje ciężko trafić do łóżka o przyzwoitej porze.. Moja ekipa ma z tym ogromny problem i ostatnio zdarza się, że zamykają oczy grubo po 22… Jeśli u Was wygląda to podobnie, rodzice Franka i Felka podpowiadają jak nakłonić dzieci, by ochoczo ruszyły do spania. Wymyślili zabawę na dobranoc, która ma na celu zachęcić wesołe urwisy do wykonania wieczornych czynności. Czy to trudne? Absolutnie nie! Mało tego, autorka dziś prezentowanej książki zachęca młodego czytelnika by przyłączył się do zabawy i robił wszystko to, co główni bohaterowie.
〰〰〰
Muszę przyznać, że pomysł jest ciekawy i z pewnością znajdzie wielu entuzjastów wśród dzieci, bo któż nie chciałby udać się do łazienki skacząc jak kangur, wzburzać wody podczas kąpieli niczym ośmiornica, wąchać nogi i lizać brzuch podczas ubierania piżamki, śpiewać czesząc włosy, czy tuptać do łóżka jak pingwiny? Nie ukrywam, że zazdroszczę rodzicom Franka i Felka luzu i mnóstwa energii pod wieczór, gdyż od czasu do czasu to chłopcy przejmują dowodzenie i jak to dzieci – wymyślają naprawdę wariackie akrobacje! ALE! Tytuł książki nas o tym ostrzegał! 😉
〰〰〰
Założę się, że niejedno dziecko bardzo chętnie właśnie w ten sposób kończyłoby każdy dzień, więc jeśli macie ochotę na odrobinę śmiechu przed snem – ta lektura jest dla Was idealna! Na uwagę zasługują też duże, wesołe, kolorowe ilustracje, precyzyjnie przedstawiające każdą wykonywaną aktywność. Z kolei wyraźny font powinien spodobać się uczniakom i być może zachęci ich do samodzielnego czytania tej zwariowanej historii.
〰〰〰
A może też macie jakieś wieczorne rytuały? Każdy sposób sprawnego położenia dzieci spać jest na wagę złota!”
〰〰〰
Recenzja: Moje dziecko się nudzi
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/szalona-gra-w-rob-to-co-ja/

Fot. Moje dziecko się nudzi

Powrót