fbpx

„Szalona gra w rób to, co ja” – zabawy w codziennej rutynie

„Ciężko jest Wam przekonać swoje pociechy do zrobienia czegoś, co chcecie? A może uciekacie się do zabaw, aby codzienne czynności były dla dzieci atrakcyjniejsze?

Franek i Felek to bracia, bardzo wesołe urwisy, które mają nieograniczone pokłady energii. Domyślacie się pewnie, jak trudno jest położyć ich spać. Rodzice ledwo za nimi nadążają. Żeby móc ich jakość okiełznać, wymyślili wieczorną zabawę, która polega na tym, by robić to, co druga osoba wymyśli. I nie ma tutaj oszukiwania, uczestniczyć w tym musi cała rodzina! Jak wygląda przebieg tej ciekawej gry? Ot, chociażby mama krzyczy, by skoczyć do łazienki niczym kangury australijskie. I cała rodzina naśladuje kangury, które skaczą do łazienki, śmiejąc się przy tym do bólu brzucha. Jakie inne wyzwania rzucają sobie wzajemnie bohaterowie? Chcą przytulić rodziców na mokro, wąchać nogę, językiem dotknąć brzucha, kroczyć jak pingwiny w kierunku sypialni czy też podskakiwać na jednej nodze. Pomysłów jest tutaj bez liku, a całość podana jest w formie rymowanki.

Fot. zebookiempodreke

🌙🌙🌙
Bardzo podoba mi się ta książka, jej zamysł, a także ciepłe, bardzo kolorowe ilustracje. Dzięki niej można wpaść na kilka szalonych pomysłów i wykorzystać je we własnym domu w stosunku do swoich dzieci. Ilustracje są bardzo ciepłe, zachęcają do czytania, podoba mi się ich kolorystyka, przypomina nieco książkę Magiczna podróż Flory. Szalona gra w rób to, co ja Gabrieli Rzepeckiej-Weiss z ilustracjami Piotra Stachery od Wydawnictwa Dwukropek to rewelacyjna pozycja, którą czyta się z ogromną przyjemnością. Polecamy!”
🌙🌙🌙

Recenzja: zebookiempodreke

Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/szalona-gra-w-rob-to-co-ja/

Powrót