fbpx

Tata Oli na Czytelniczym Podwórku

„Przygody Oli i jej taty są moim zdaniem jedną z najlepszych, najzabawniejszych i najbardziej rozpoznawalnych serii dla dzieci od 5. roku życia. Co tu dużo mówić, cykl Thomasa Brunstrøma robi w naszym domu furorę i pojawienie się każdego kolejnego tomu jest niemałym świętem. Książki Obciachowe pomysły taty Oli  wypatrywaliśmy od dawna. Dlaczego? Bo jest to moim zdaniem tytuł, który zjednoczy pokolenia. W końcu każdy rodzic choć raz narobił wstydu swojemu dojrzewającemu dziecku. I każdy z nas, dorosłych choć raz w dzieciństwie wstydził się obciachowego zachowania własnych rodziców. Tak więc nie wątpiłam nawet przez moment, że ta nowość nas zachwyci. I wiecie co? Nie pomyliłam się ani trochę! Z resztą zobaczcie sami…

Tata Oli to całkiem spoko gość. Ma niezłe poczucie humoru, lubi opowiadać niestworzone historie, całkiem dobrze gotuje i chętnie spędza czas ze swoimi dziećmi (no, chyba że jest bardzo zmęczony – wtedy odpoczywa na kanapie i gapi się w telefon). Bywa jednak, że Ola ma go serdecznie dość! Zwłaszcza wtedy, gdy zachowuje się dziwak… Ostatnio na przykład, gdy przyszedł Stefek, zaczął krzyczeć na cały głos, że Olę odwiedził jej chłopak. Co za obciach! Potem wparował do pokoju, gdy Ola i Stefek budowali ekstrafarmę z klocków Lego i zaczął bełkotać coś o mu-krowach, ko-kurach i miau-kotach. Czy wszyscy dorośli muszą mówić do swoich dużych dzieci jak do niemowląt?!

Miarka się jednak przebrała, gdy tata Oli narobił jej wstydu przed całą klasą. Zaczął wygadywać jakieś głupoty, że ma nie sikać nauczycielce do kubka i nie dręczyć młodszych dzieci. Ola stwierdziła, że tak dłużej być po prostu nie może! Niestety, gdy tylko zwróciła tacie uwagę, ten zaczął snuć opowieści, że jak on był dzieckiem, to musiał mierzyć się z jeszcze bardziej obciachowymi wybrykami swoich rodziców. No tak, tata Oli uwielbia wymyślać historie o swoim dzieciństwie… Tylko jak wybrnąć z tej patowej sytuacji? Ola, za namową mamy, postanawia dać tacie nauczkę! Co z tego wyniknie? Przekonajcie się sami!”

PRZECZYTAJ CAŁĄ RECENZJĘ.
ZOBACZ KSIĄŻKĘ: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/obciachowe-pomysly-taty-oli/

Fot. Czytelnicze podwórko

Powrót