fbpx

„Tosia i Julek sprzątają” – jak okiełznać chaos w dziecięcym pokoju?

„Każdy rodzic, któremu zależy na rozwoju swojego dziecka dokłada wszelkich starań, aby je wspierać w odkrywaniu nowych rzeczy i wykonywaniu codziennych czynności, które są dla nich wyzwaniem. Nie zawsze jednak wiemy, jak powinniśmy reagować w określonych sytuacjach, do tego dochodzi zmęczenie i frustracja z powodu różnych „dorosłych spraw”. W dodatku uniwersalna recepta na wszystko nie istnieje, bo dzieci są różne – mają różną wrażliwość, świadomość własnych emocji i w różnym stopniu potrafią je kontrolować.

Na szczęście Magdalena Boćko-Mysiorska stworzyła rewelacyjną serię (Nie)tacy sami, która bardzo pomaga dzieciom i rodzicom odnaleźć się w różnych sytuacjach, które spotykają na swojej drodze każdego dnia. Niedawno ukazała się 8. część, która bierze na warsztat temat domowych porządków – temat, który bardzo często jest źródłem intensywnych emocji w niejednym domu 🙂

Fot. Maluszkowe Inspiracje

Magdalena Boćko-Mysiorska, jest pedagogiem i mamą dwójki dzieci, a jednocześnie promotorką Rodzicielstwa Bliskości. W książeczce Tosia i Julek sprzątają pokazuje, jakim wyzwaniem często jest zachęcenie dzieci do uporządkowania swoich zabawek. Sama będąc mamą trójki doskonale znam ten rodzaj emocji i frustracji wynikających z faktu, że dzieci po prostu nie lubią sprzątać – natomiast bałaganienie idzie im wyśmienicie. Dzieci całkiem dobrze czują się w chaosie. Nie zastanawiają się nad tym, że w bałaganie trudno jest cokolwiek znaleźć, ani że można się przewrócić o rozrzucone rzeczy. Maluchy często też łatwo się dekoncentrują, a próby sprzątania często kończą się zabawą podniesioną zabawką zamiast odłożeniem jej na półkę. Ta niewielka książeczka pokazuje jeden z pomysłów, jak sprawić, żeby małe dzieci zaangażowały się w sprzątanie. Tak naprawdę podobnych pomysłów może być całą masa – wszystko zależy od kreatywności rodziców, a najważniejsze w całej czynności jest pozytywne nastawienie domowników i sprawienie, żeby domowe porządki nie kojarzyły się z nudą, złością i frustracją.

Oprócz wartościowej opowieści, skierowanej do dzieci, na końcu książki znajdziemy wiele cennych porad adresowanych do rodziców. Ta strona stanowi coś w rodzaju drogowskazu i bardzo pomaga rodzicom, gdy znajdzie się w analogicznej sytuacji (…)

Całą seria jest fenomenalna, więc jeśli jesteście rodzicami maluszków i nie mieliście okazji jej poznać, bardzo was do tego zachęcam. Książeczki są całokartonowe i mają zaokrąglone rogi.”
Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.

Powrót