fbpx

„Tosia i Julek uczą się dzielić” – książka dla dzieci i… dla rodziców!

„Cieszę się, że przyszło mi wychowywać dziecko w czasach, kiedy dostęp do wiedzy, badań jest na wyciągnięcie ręki, a ludzie, którzy mają doświadczenie, chętnie się nim dzielą. Seria pani Magdaleny Boćko-Mysiorskiej jest lepsza niż większość poradników, jakie czytałam, bo skupia się nie tylko na rodzicu, ale także na dziecku. Czytając tę historyjkę, maluch może spojrzeć na znaną sobie sytuację bez tych wszystkich emocji, a cierpliwe tłumaczenie mamy Tosi, dotrze również i do małego czytelnika. Wzorem do naśladowania jest postawa mamy – nie złości się, nie krzyczy, ale rozmawia.

Musimy pamiętać, że każde dziecko dojrzewa inaczej, a na to wszystko wpływa środowisko, w jakim przebywa. Nie wszyscy uczą się życzliwości wobec drugiego człowieka w tym samym czasie. Rodzice najlepiej wiedzą, kiedy ich pociecha chce się dzielić swoimi rzeczami i nie zawsze to jest w tym momencie, kiedy inne dziecko tego chce. Pamiętajmy, aby być przy maluchu, wspierać go odpowiednio do jego nastawienia. Reagujmy, jeżeli nasza pociecha wydziera innemu dziecku zabawkę, ale nie róbmy tego w sposób, który może przestraszyć.

Książeczki z serii (Nie) Tacy Sami już niejednokrotnie nam pomogły w przepracowaniu chwil trudnych. To dzięki nim, zarówno ja, jak i mój syn, mogliśmy znaleźć odpowiednie wyjście z wielu sytuacji. Autorka zapełniła lukę na rynku, bo takich lektur nam potrzeba – mądrych, z przesłaniem, ciekawie napisanych, odpowiednich dla maluchów, które mogą mieć problemy z koncentracją przez długi czas. Ja jestem w tej serii zakochana.”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/tosia-i-julek-ucza-sie-dzielic-nie-tacy-sami/

Fot. Szkrabajki

Powrót