fbpx

„Trzynaście krzeseł” – mroczne opowieści w blasku ognia

„Pełna niepokoju lektura sprawdzi się idealnie na jesienne wieczory. Trzynaście opowieści sprawi, że poczujecie dreszcz grozy, lecz pamiętajcie, te historie zostały przygotowane dla młodzieży, więc będą rewelacyjne na rodzinny wieczór z książką!

(…) jak groźna może być opowieść? Co niesie za sobą słowo? Trzynaście wyjątkowych historii przypomina nieśpieszne snujące się opowieści w blasku ognia podczas letniego ogniska. Wkrada się tu mrok, zagadki i sekrety. Drżą niebezpiecznie, rozpoczynając dziki taniec z ogniem. Początkowo może tlą się nieśmiało, ale im głośniej wybrzmiewa opowieść, tym bardziej osadza się ona w czytelniku. Te słowa powodują gęsią skórkę, zostawiają na długo w czytelniku. Sprawiają, że zastanawia się nad swoistym rachunkiem sumienia, porównuje swoje zachowanie do tych zasłyszanych przy świeci. Uwielbiam to, gdy wyobraźnia dziecka nie jest budzona tylko w celach przygodowych, ale także rozmyślań. Jak Ty byś postąpił? Jak Ty byś się zachował, drogi Czytelniku? Każda z tych opowieści jest inna, te opowiadania można dawkować, rozmyślając, wyciągając wnioski. Postaw się na miejscu Jacka i zastanów się: czy otworzyłbyś drzwi, wszedł, odsunął krzesło i słuchał? A może ominąłbyś nawiedzony dom?

Te historie, choć czasem mają znamiona legend i baśni, mają zostawiać czytelnika z milionem myśli. Trzynaście krzeseł to wstęp do rozmowy, o odwadze, zachowaniu, które akceptujemy lub nie, stawianiu granic, gdybaniu i zadawaniu sobie podstawowego pytania: a czy ja bym postąpił podobnie? Wielowymiarowa z niesamowicie zarysowanymi bohaterami, mroczna, pełna niepokoju opowieść o tym, jak jesteśmy różni, jakie mamy potrzeby. Przeniesie Was do świata zagadek, sekretów, a z każdą kolejną historią i zdmuchniętą świeczką mam nadzieję, że poczujecie gęsią skórkę. Wyjątkowa i idealna na jesień.”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/trzynascie-krzesel/

Powrót