fbpx

Utalentowane dzieciaki powracają!

„Tym razem oczytany George 'Tyczka’ Washington, potrafiąca oceniać z niesamowitą precyzją odległości i ciężary Kate Wetherall, niezwykle bystry Reynard 'Reynie’ Muldoon oraz niewielka wzrostem, za to wielka duchem Constance Contraire spotykają się ponownie, aby wyruszyć na niespodziewaną i szalenie ważną misję ratunkową. Wszystko wskazuje na to, że ich mentor, Pan Benedykt, padł ofiarą porwania. A porywaczem jest nie kto inny, jak jego zły bliźniak, Pan Kurtyna, szukający tajemniczej rośliny o specyficznych właściwościach. I jakby tego było mało- młodzi agenci mają na całą misję tylko kilka dni, a sprawę komplikuje fakt, że wskazówki do rozwiązania zagadki znajdują się…w różnych krajach.
〰〰〰
Tajemne Bractwo Pana Benedykta. Ryzykowna Podróż, mój matronat, to drugi tom serii amerykańskiego pisarza, Trentona Lee Stewarta, która szturmem podbiła serducha tak krytyków literackich- opisujących ją jak choćby Michelle Norris 'Niemal wszystko w tej książce jest zagadką’- jak i przede wszystkim młodych czytelników z całego świata. Seria sprzedana w ponad trzy milionowym nakładzie, trafiła na listę bestsellerów New York Timesa i doczekała się adaptacji pod postacią serialu emitowanego na platformie Disney+.
〰〰〰
Na czym polega jej fenomen? Otóż doskonale ćwiczy młody mózg, który podczas czytania musi być cały czas czujny, by móc wraz z bohaterami podążać za kolejnymi wskazówkami i rozwikłać wszystkie tajemnice. Dzięki lekkiemu pióru autora, dostarcza niebanalnej rozrywki, ale i w sposób zupełnie nienachalny przekazuje ważne treści. Znajdziecie tam bowiem sporo dowodów na to, jak ważna jest przyjaźń, praca zespołowa, zaufanie, no i fakt, że dla każdego, choćby najbardziej ekscentrycznego dzieciaka znajdzie się miejsce w odpowiednim zespole ;-)”
〰〰〰
Nietypowa Matka Polka
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/tajemne-bractwo-pana-benedykta-i-ryzykowna-podroz/

Powrót