fbpx

„W jaskini brązowego misia” – wspaniała, mądra, wartościowa

„Żyjemy w czasach dużego konsumpcjonizmu, a wiele rzeczy jest na wyciągnięcie ręki. Kupujemy, gromadzimy, otaczamy się tym wszystkim co modne, co uważamy za niezbędne, ale czy nie wpadamy w pewną pułapkę? Co tak naprawdę ważne jest w życiu? Czy to być mieć, czy to z kim to życie spędzimy i jakim je zapamiętamy?

Po raz kolejny zapraszam Was do pięknej, bogato ilustrowanej opowieści, którą przygotował Yuval Zommer. Książki tego autora i ilustratora cenię całym sercem, bowiem w delikatny, nienachalny sposób poruszają ważne tematy, o których warto z dziećmi rozmawiać.

Książka jest oszczędna w słowa, ale bogata w swoim przekazie. Choć skierowana jest już do najmłodszych czytelników (od około 3 lat) to jestem pewna, że da wiele do myślenia nawet dorosłym.

Fot. Książki dla dzieci

Duży, brązowy miś spacerując po lesie, znalazł jaskinię. Była w sam raz dla niego, choć nieco zakurzona. Postanowił spędzić w niej noc, ale nie czuł się tam jak w domu. Czegoś, a może kogoś mu brakowało? Tego nie wiedział. Na drugi dzień podczas spaceru odkrył ludzkie „jaskinie”. Garaże, komórki i domy ludzi pełne są przedmiotów, więc może to jest drogą do szczęścia? Tak pomyślał i również zaczął gromadzić w swojej jaskini liczne rzeczy. Zbierał je i zbierał długo, a w tym czasie odwiedzali go bliscy, dla których niedźwiedź nie miał już czasu ani miejsca. Gromadził i gromadził, aż w końcu utknął w dziesiątkach pudeł i przedmiotów, które wcale nie dały mu szczęścia… Wraz z przyjaciółmi podjął decyzję, że czas oddać wszystkie rzeczy.

Finał książki jest piękny i wzruszający oraz niezwykle autentyczny. Kiedy niedźwiedź znalazł idealne miejsce dla siebie i kiedy poczuł, że jaskinia jest jego domem? O tym musicie przekonać się już sami, nie mam serca zdradzać Wam tej ważnej puenty (…)

Wspaniała, mądra, wartościowa książka. Z przyjemnością objęłam ją patronatem i polecam Wam z całego serca. Koniecznie warto po nią sięgnąć i być może zabrać się za wielkie porządki w domu!”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/w-jaskini-brazowego-misia/

Powrót