fbpx

„W tej bajce nie ma złego wilka” – jak odczarować złego bohatera?

„Czy Wasze dziecko zna bajkę o trzech świnkach lub tę o Czerwonym Kapturku? Jeśli tak, to pewnie kojarzy wilka, który gra w nich zły charakter. Jeśli macie ochotę ocieplić jego wizerunek i poznać wilczy punkt widzenia w tych dwóch historiach, zapraszam Was do sięgnięcia po dziś prezentowaną książkę.
〰〰〰
Początkowo narrator chce opowiedzieć czytelnikowi owe znane bajki, jednak nie może tego uczynić, gdyż jeden z bohaterów znów się spóźnia… Jak się pewnie domyślacie, chodzi o wilka, który zaspał i teraz mknie po stronach nie wywiązując się ze swoich ról! W związku z tym wszyscy na niego narzekają, co bardzo go denerwuje. Tak bardzo, że rzuca babcinymi galotami i rezygnuje z udziału w bajkach! Myślicie, że pozostali bohaterowie dadzą sobie radę bez niego?
〰〰〰
Czytając tę dużą, bogato ilustrowaną historię mamy szansę dostrzec wyjątkowość każdego elementu tworzącego całość. Bardzo podoba mi się pomysł odczarowania wilka i uplasowanie go w roli niezastąpionego bohatera, który uratował bajki. Doskonałym pomysłem są też ostatnie strony, na których mamy szansę podejrzeć jak pozostali bohaterowie szanując niezwykle ważną postać wilka, pomagają mu przemieszczać się między scenami, aby już nigdy nie spóźnił się, by zdmuchnąć świnkowe domy czy zjeść babcię. Urocza książka, prawda? Z pewnością wywoła uśmiech na buziach wielu młodych czytelników!”
〰〰〰
Recenzja: Moje dziecko się nudzi

Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/w-tej-bajce-nie-ma-zlego-wilka/
Fot. Moje dziecko się nudzi

Powrót