fbpx

„Walizka pełna marzeń” – przygody, humor i kilka refleksji

„O rety, rety! Dawno nie czytaliśmy tak zabawnej książki. Walizka pełna marzeń to wielowymiarowa opowieść, wypełniona po brzegi humorem i cennymi przesłaniami. Z radością jej patronuję i jestem przekonana, że Wam także bardzo się spodoba. Liliana Bardijewska zabiera nas w świat dziewięcioletniej Zuzi, jej marzeń, perypetii, a wszystko w otoczeniu współczesnego świata, w którym tak bardzo liczą się lajki, komentarze i ciekawe zdjęcia. Mam wiele przemyśleń po lekturze tej książki. Otwiera oczy na to, co wydaje się niewidzialnym… Udowadnia co jest najcenniejsze!

Miniwalizeczka bordo metalik w kształcie Empire State Building stała w witrynie sklepu i kusiła swym pięknem zielonooką Zuzię. Wystarczyło jedno spojrzenie! To była miłość od pierwszego wejrzenia. Dziewczynka wiedziała jedno – musi ją zdobyć! Za wszelką cenę! Tata długo „walczył” na argumenty. Dyskusja była naprawdę wyrównana, ale w końcu Zuzia wyjęła asa z rękawa i stało się: wracała do domu z Manhattanką. Piękną, wyjątkową, wymarzoną. Swoją własną Manhattanką! Wyobrażacie sobie tę radość?

Fot. Książki dla dzieci

Jutro urocza walizeczka ma wyruszyć w podróż u boku swojej Zuzi. Najpierw czeka ją lot samolotem do Gdańska, potem podróż pociągiem do Słupska, a na końcu zaplanowano przejazd autobusem do Ustki. Pierwsza prawdziwa przygoda. Nie wiem kto jest bardziej przejęty? Zuzia, czy Manhattanka? Chyba obie są w ferworze emocji, a żadna nie spodziewa się, że ta podróż będzie dopiero początkiem bardzo zaskakujących perypetii, bowiem Manhattanka trafi przez pomyłkę do… Ameryki!

Tej historii nie da się opowiedzieć od tak, w kilku słowach. Koniecznie warto ją przeczytać. Dynamiczna akcja, liczni bohaterowie, ciekawostki na temat pracy lotniska, czy zagubionego bagażu, relacje z rodzeństwem, nawiązywanie przyjaźni, stosunek do osób starszych. Och, tu naprawdę zawarto bardzo dużo emocji, relacji i tematów, które mogą dotknąć każdego z nas. Bardzo doceniam tę historię za jej autentyczność. Prawdziwe emocje głównej bohaterki, jej troski, zmartwienia, zachowania i obawy zostały świetnie wplecione w świat ożywionych przedmiotów, które również mają nam wiele do opowiedzenia. A we wszystkim tym znajdziecie coś jeszcze, ale więcej nie odważę się zdradzić! Bardzo polecam!”

Recenzja: Książki dla dzieci

Powrót