fbpx

„Wielcy przyjaciele dzieci” – o dziecięcych autorytetach

„Dzieci potrzebują przyjaciół. Najlepiej takich, którzy wierzą w to, że właśnie w maluchach drzemie wielka moc i gigantyczny potencjał. Rozumieją, że dzieci to przyszłość, dlatego trzeba je chronić, zapewnić im możliwości do zabawy i rozwoju. Takich przyjaciół, takich ludzi na szczęście jest na świecie wielu. A dzięki pewnej wyjątkowej książce możemy teraz poznać nieco bliżej aż 24 z nich.

Fot. Biblioteka małych czytaczy

〰〰〰
Wielcy przyjaciele dzieci to zbiór niezbyt długich, ale za to bardzo ciekawych opowieści o postaciach z całego świata, które poprzez swoją działalność troszczyli się o dzieci, walczyli o ich dobro i poprawę warunków, w jakich żyją. Znajdziecie tutaj takich gigantów pomagania, jak Janusz Korczak, Jurek Owsiak czy Ludwik Rajchman. Ich historie nie tylko zaciekawią małego czytelnika, ale i być może staną się inspiracją do tego, aby samemu czynić dobro. A to można rozsiewać wokół siebie na wiele sposobów – poprzez swoją działalność charytatywną, jak Robert Lewandowski, poprzez swoją twórczość, jak chociażby Astrid Lindgren czy głośno sprzeciwiając się niesprawiedliwości, jak Malala Yousafzai. Ilu ludzi, tyle możliwości.
〰〰〰
To niezwykle ciekawa, napisana bardzo przystępnym językiem książka. Każdą z dostępnych w niej historii można czytać w dowolnej kolejności. To odrębne, zamknięte opowieści. Co ważne, znalazły się w niej także rozkładówki z cytatami i wypowiedziami prezentowanych w niej postaci. Ja osobiście bardzo lubię takie wstawki 🙂 Gorąco wam tę książkę polecam! To świetny pomysł na prezent nie tylko dla wielbiciela biografii. To historia pełna inspiracji, wartości i wyższych idei. Bardzo nam się podoba”.
〰〰〰
Recenzja: Biblioteka małych czytaczy

Powrót