fbpx

„Wielcy przyjaciele dzieci” w Zagadkowej niedzieli!

„Wydana przez wydawnictwo Dwukropek książka Wielcy przyjaciele dzieci opowiada o znanych osobach, które mają wyjątkowe zasługi dla najmłodszych. Jedną z opisywanych postaci jest Kuba Błaszczykowski, były kapitan reprezentacji i jeden z najpopularniejszych polskich piłkarzy XXI wieku. Autor książki Marek Michalak nazywa go „bardzo ważną postacią we współczesnym świecie dziecięcym”.

– Kuba opowiedział publicznie o tragedii, która się mu przytrafiła, i potrafił na niej się wznieść. To, że jest wielkim sportowcem, jest niekwestionowane, ale on się stał autorytetem dla młodych ludzi, małych chłopców, którzy patrzą na niego i widzą, że warto walczyć, podejmować działania, być skoncentrowanym na swojej pasji, bo tylko wtedy osiąga się sukces i jest się szczęśliwym – mówił w Trójce pisarz.

Gość „Zagadkowej niedzieli” wymieniał liczne zalety Błaszczykowskiego. – Kuba, obok wielkich sukcesów sportowych i wspaniałej działalności charytatywnej na rzecz dzieci, jest wspaniałym ojcem i mężem. On nie lubi o tym mówić, ale my powinniśmy, bo trzeba pokazywać dobrych ludzi – stwierdził Marek Michalak.”

Posłuchaj Kuba Błaszczykowski – wielki przyjaciel dzieci (Zagadkowa niedziela/Trójka)

Powrót