fbpx

„Wierszyki drogowe” dla najmłodszych fanów motoryzacji!

„Ulubieńcy maluchów – ciężarówka i przyczepka, powracają! Przed Wami dzisiejsza premiera i czwarta już w serii, książeczka dla najmłodszych fanów motoryzacji. Po brzegi wypełniona ciepłem, kolorem i dobrą zabawą. Znajdziecie tu całe mnóstwo rymowanych wierszyków, zarówno o pojazdach, jak i o znakach drogowych, skrzyżowaniach, przystankach, czy nawigacji. Czyli o wszystkim, co fascynuje na drodze maluchy w wieku ok. 1,5 – 4 lat.
〰〰〰
Urocze teksty świetnie czyta się na głos, przy okazji poszerzając dziecięcy słownik o nowe wyrazy i zwroty. Dzieci poznają takie określenia, jak serpentyna, drewnowóz, fura, czy chłopiec okrętowy. A oprócz „klasyków” w postaci karetki pogotowia, cysterny, czy koparki, znajdziecie tu także pojazdy latające, typu sterowiec, statek kosmiczny i samolot.

〰〰〰

Fot. Bliskie czytanie

Wiersze możecie czytać przy wielu okazjach. Podczas zabawy autkami, w trakcie spaceru, czy wieczorem do poduchy. Krótkie, melodyjne teksty na pewno wpadną w ucho każdemu maluchowi, a przy okazji przemycą wiedzę na temat motoryzacji i zasad ruchu drogowego. Fantastycznym dopełnieniem treści są tu ilustracje. Bajkowe, nasycone i przyjazne małemu dziecku. Wypełnione detalami, które zajmą malucha na dłużej. Ja jestem zakochana w tej kresce!
〰〰〰
Książka jest bezpieczna dla małych łapek. Ma kartonowe strony i zaokrąglone rogi. Jak na tego typu pozycję, jest też sporym grubaskiem, więc gwarantuje Wam dużo zabawy na długi czas! Jeśli macie w domu malucha, który zafascynowany jest pojazdami i wszystkim, co związane jest z ruchem drogowym, to koniecznie zainteresujcie się tą książką! Z dumą jej patronuję!”
〰〰〰
Recenzja: Bliskie Czytanie Joanna Mackiewicz
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/ciezarowka-i-przyczepka-wierszyki-drogowe/

Powrót