fbpx

„Władcy iluzji” – intrygująca fabuła i ogrom emocji

„Nie jest specjalnym zaskoczeniem, że po tym, jak Mina poznała prawdziwą naturę Toma, dziewczynie niezwykle trudno uporać się ze swoimi uczuciami. Z jednej strony wciąż kocha wspaniałego iluzjonistę, z drugiej zdaje zaś sobie sprawę, że związek z androidem nie ma szans na powodzenie. Co istotne, autorka nie tylko przekonująco przedstawiła emocje bohaterki, lecz wykorzystała je również jako istotny powód rozterek i późniejszych wyborów asystentki magika.
〰〰〰
We Władcach iluzji następuje także kolejna zmiana scenerii. Otóż profesor Worowski otrzymuje zaproszenie od swojego starego znajomego z Anglii i w efekcie bohaterowie wyruszają do Londynu, gdzie sir Gilbert, na którego przyjaciele mówią Bertie, zajmuje się organizacją występów słynnego Tomasza Alexandra. Z zainteresowaniem obserwujemy przygotowania do tych przedstawień, gdyż będą na nich zaprezentowane nowe sztuczki, w których zostaną wykorzystane moce androida, o jakich nie mogą marzyć zwykli ludzie. Nic dziwnego, że widownia jest oszołomiona i zachwycona niezwykłymi pokazami. W dodatku publiczność łamie sobie głowę nad tym, w jaki sposób iluzjoniście udaje się występować równocześnie w dwóch różnych teatrach – co nie jest żadną zagadką dla czytelników, którzy przecież już poznali Cynowego Żołnierzyka.
〰〰〰
….w napięciu obserwujemy rozwój wydarzeń, a co istotne, do samego końca nie możemy być pewni, czy ta historia będzie mieć happy end. Warto również podkreślić, że Anniina Mikama starała się dość wiernie nakreślić realia XIX-wiecznego Londynu, do czego pretekstem jest między innymi zetknięcie się Miny z przedstawicielami tamtejszego młodzieńczego półświatka. We Władcach iluzji możemy więc liczyć na intrygującą fabułę, a kolejne spotkanie z sympatycznymi bohaterami dostarczy nam naprawdę wiele emocji.”
〰〰〰

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/wladcy-iluzji/

Powrót