fbpx

„Władcy iluzji” – poruszająca i nad wyraz dorosła książka

„Profesor, Tom i Mina wracają w ostatniej części trylogii. Długo zastanawiałem się co napisać, bo dawno już bohaterowie książek nie odcisnęli we mnie tak wyrazistego śladu. Co prawda składały się na to trzy tytuły, lecz najnowszy miał słodko gorzki smak. Z jednej strony dostałem zwieńczenie cudownej a zarazem tajemniczej opowieści, z drugiej zdałem sobie sprawę, że to już koniec.
〰〰〰

Władcy iluzji nawiązują do przeszłości Toma i ostatecznego rozwiązania tej kwestii. Jak zawsze dostajemy porcję iluzji, pojawiają się nowi, barwni bohaterowie a całość osnuta jest w lekko baśniowym klimacie. Jak poprzednio, książka skierowana jest teoretycznie dla młodzieży, lecz mimo tego podziału wiekowego jest niezwykle dojrzała. Tym razem mocniej odznaczają się dylematy Miny. Dziewczyna staje przed trudnymi wyborami i boryka się z myślami. Musi podjąć decyzje, które ściskają serce czytelnika i nawet

Fot. Czarne na białym

na moment nie przestałem jej kibicować w próbach odnajdywania właściwych ścieżek swojego życia.

〰〰〰
Zakończenie cyklu wzbudziło we mnie smutek bo chciałbym, aby magicy zostali ze mną na dłużej. Świetna, poruszająca i nad wyraz dorosła książka. Takie powieści są jak najbardziej wskazane dla młodych czytelników. Nie wszystko jest czarne i białe. Czasami zmuszonym jest się wybrać mniejsze zło. Książka podkreśla czym jest przyjaźń, miłość i jak ważne jest odnalezienie siebie. Niebywałe jak przejmujący jest wątek Cynowego Żołnierzyka.
Wrócę. Z sentymentem będę wspominał, a następnie wrócę do Krakowa, Helsinek i Londynu wraz z przyjaciółmi, których podarowała mi autorka.”
〰〰〰
Recenzja: Czarne na białym
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/wladcy-iluzji/

Powrót