fbpx

Wonderscape – przygodowa gra z przyszłości

„Ogromna eksplozja w opuszczonym domu nr 27 zwraca uwagę Artura, fana gry „Portal 2”, Cecily, córki słynnych fryzjerów i Ren, twardzielki w poplamionych smarem spodniach. Nastolatki reagują na żałosny skowyt psa i ruszają na miejsce katastrofy, ale wtedy drzwi zamykają się za nimi z hukiem i wejście znika. Artur, Ren i Cecily trafiają prosto do niesamowitej gry przygodowej, która bije rekordy popularności… w 2473 roku. To Wonderscape, przygodowa gra realna, największa i najbardziej niezwykła spośród wszystkich PGR-ów. Wonderscape podzielona jest na Krainy, rozmieszczone na różnych planetach znanego Wszechświata. Gracze, nazywani Wędrowcami, muszą stawić czoła serii wyzwań, aby zdobyć łup i przejść do kolejnej Krainy:

W Wonderscape każda Kraina dotyczy innego bohatera z historii ludzkości. Słyszałem, że Kraina Kleopatry stanowi niezwykłą rekonstrukcję Egiptu z okresu dynastii Ptolemeuszy. Podobno nie ma też lepszego sposobu na poznanie starożytnej Grecji niż wycieczka do Krainy Aleksandra Wielkiego. Jeżeli lubicie wyprawy, możecie przyłączyć się do słynnego wikinga Leifa Erikssona, który popłynął do Ameryki Północnej, albo wejść na pokład statku Wostok 6 razem z Walentiną Tierieszkową, pierwszą kobietą w kosmosie. Dopiero po ukończeniu wszystkich zadań w danej Krainie pogratuluje wam sam bohater. To właśnie ten dodatek tak spopularyzował Wonderscape, a z Hxperiona uczynił potęgę.

Kłopot w tym, że dzieciaki z przeszłości znalazły się w grze przypadkiem i mają tylko 53 godziny, żeby powrócić do swoich czasów nim wszechświat zamieni ich w breję. A to jeszcze nie koniec problemów…”

Przeczytaj CAŁĄ RECEZNJĘ.
Zobacz książkęhttps://dwukropek.com.pl/ksiazki/podroz-w-nieznane-wonderscape/

Fot. Zapiski na marginesie

Powrót