fbpx

Wyobraź sobie… naprawdę dobrą książkę! Oto ona!

„Jak byłam mała, bałam się potworów, duchów i innych zjaw. Teraz boję się pustki. Szczególnie tej, która pojawia się po odejściu kogoś bliskiego. Boję się, że sięgnę po słuchawkę i już wybierając numer uświadomię sobie, że nikt nie odbierze. I dlatego książka, którą dziś dla Was mam tak mnie poruszyła. Trochę też rozbiła, ale i dała nadzieję i uśmiech. Taki delikatny, niewidoczny wręcz. Nostalgiczny. To Wyobraź sobie! Patricii Forde z ilustracjami Eliny Brasliny. Tłumaczenie przygotowała Dominika Ciechanowicz.

Bohaterką jest mała dziewczynka, która boi się różnych rzeczy. To babcia jest tą, której mała się zwierza w nadziei, że coś na owe lęki zaradzi. I wiecie co? Oczywiście, że babcia radzi. Babcie mają tę magiczną moc, że wszystko potrafią znormalizować, a nawet oswoić czy ośmieszyć. I tak się dzieje również w tym wypadku. Strasznie piraci? No chyba nie w momencie, kiedy mają na sobie…koronkowe sukienki i bawią się lalkami! A potwory? W pomarańczowych spódniczkach tańczące na łące pełnej stokrotek nie wydają się już tak przerażające.

A co zrobić z lękiem przed tęsknotą i pustką, która pojawi się gdy najbliższa nam osoba zniknie? Na tę okoliczność babcia też ma sposób. Jaki? Zerknijcie do książki.

Charakteru całej opowieści dodają ilustracje. Bardzo specyficzne, ktoś mógłby rzec, że momentami straszne. Jednak ja tak nie uważam. Jak dla mnie są piękne. Nawet pies szczerzący zęby, czy stado potworów. Dużo tu zresztą szczegółów, które zaskakują i śmieszą – ot chociażby… Sikający pies czy wampirzyca ze smoczkiem.
Bardzo Wam tę książkę polecam – niezależnie od tego czy macie lat 5 czy 105. A Dwukropkowi życzę wszystkiego co najlepsze! I kolejnych lat upływających na wydawaniu pięknych książek. Jak ta:-)”

Zobacz recenzję.
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/wyobraz-sobie-imagine/

Powrót