fbpx

„Wyspa, której nie było” – szalona przygoda i odważne dzieci

„Nastoletni Rixon otrzymuje w spadku po wujku wyspę. Problem tkwi w tym, że miejsca tego nie ma na mapach i nikt nie wie, gdzie go szukać. Chłopiec postanawia odnaleźć wyspę zwaną Kruszynką, a gdy ostatecznie dociera na miejsce, spotyka się z czymś czego nie mógł się spodziewać.
〰〰〰
Książka ta jest debiutem i spełnionym marzeniem autora, który tworzył tekst…15 lat. W wolnych chwilach dawał upust swojej wyobraźni, aby ostatecznie oddać w ręce młodych czytelników książkę, którą mogę zaliczyć do przygodowych. Czyta się błyskawicznie, ciągle się coś dzieje, dlatego przebrnięcie przez fabułę nie zajmuje dużo czasu. Młodsi czytelnicy z pewnością uznają „Wyspę…” jako wciągającą i ciekawą. Szalona przygoda i odważne dzieci to znany motyw, który sprawdza się wśród nastoletnich książkoholikow.
〰〰〰
Bardziej uważni czytelnicy dostrzegą pouczające sytuacje. Ujrzą różnice między niewinnością dzieciaków i zachłannością dorosłych. O postępie, który w dużym stopniu odebrał umiejętność porozumiewania się z innymi, o braku zrozumienia, gdy człowiek zaślepiony jest rządzą chwały. Książka Joe Wilsona jest bardzo fajną lekturą, pełną przygody i barwnych bohaterów. Pozwala 'poszaleć’ wyobraźni i świetnie prezentuje się na półce.”
Czarne na białym
〰〰〰

Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/wyspa-ktorej-nie-bylo/

Fot. Czarne na białym

Powrót