fbpx

„Z pajęczyny się urwałeś?!” – nowoczesna propozycja na adwentowe oczekiwanie

„Co wspólnego z oczekiwaniem na Gwiazdkę ma wygadana mucha i bardzo leniwy, wycofany z życia pająk? Pomyślicie, że nic? Też tak myślałam! A teraz już wiem, że to bohaterowie niebanalnej, łamiącej wszelkie adwentowe konwencje, ironicznej, a przede wszystkim niezwykle zabawnej książki. Adwentówka jak nic! Tylko zupełnie inna niż wszystkie, te które poznaliście do tej pory. I mi osobiście, bardzo się takie podejście do tematu podoba.
〰〰〰
Po długim oczekiwaniu, w pierwszym grudniowym dniu, w sieć wielkiego pająka Henryka wpada niewielka mucha o wdzięcznym imieniu Bzyk. I tak się akurat złożyło, że idealnie nadawała się ma bożonarodzeniową pieczeń! Tylko do Gwiazdki zostały jeszcze ponad trzy tygodnie, a jak wiadomo takie danie najlepiej smakuje świeże, więc Henryk nie ma wyboru…. chcąc nie chcąc musi spędzić w towarzystwie Bzyka ten czas. A ta waleczna mucha za nic w świecie nie będzie wisieć w ciszy, czekają na pożarcie…

Fot. Biblioteka małych czytaczy

〰〰〰
Czy ta para z pozoru zupełnie niepasujących do siebie bohaterów, różniących się właściwie wszystkim, ma szansę być dla siebie kimś więcej? Przekonajcie się! Świetnie rozpisane, charakterne owadzie postaci o wielu ludzkich cechach, przeniosą was w świat, jakiego dotąd nie znaliście. Błyskotliwe, ironiczne i mocno humorystyczne dialogi, genialne krótkie scenki sytuacyjne i bożonarodzeniowe akcenty czynią z tej książki pomysłową i bardzo nowoczesną propozycję na adwentowe oczekiwanie. Książka jest ładnie wydana, chociaż wolałabym, aby została wydrukowała na innym papierze (tutaj jest śliski). Kolorowe, pełne „życia” ilustracje wyśmienicie współgrają z tekstem. Gorąco wam ją polecam!”

Recenzja: Biblioteka małych czytaczy

Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/z-pajeczyny-sie-urwales/

Powrót